Aktualności - bezpieczeństwo

90-lecie OSP Lipówki

Janina Ewa Orzełowska stoi obok strażaka w oficjalnym strażackim mundurze. Oboje trzymają dyplom Pro Masovia Autor: fot. Arkadiusz Kalinowski

Uroczyste świętowanie, pamiątkowe medale i przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego – tak wyglądały obchody 90-lecia działalności jednostki OSP w Lipówkach.

W uroczystościach udział wzięła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Święto strażaków

Ochotnicy z jednostki OSP w Lipówkach (gm. Pilawa) w miniony weekend świętowali 90-lecie działalności. Jubileusz rozpoczął apel strażaków i przemówienia zaproszonych gości. Nie zabrakło podziękowań za wkład ochotników w troskę o bezpieczeństwo mieszkańców gminy. Także samorząd Mazowsza docenił działalność jednostki. W imieniu marszałka województwa, członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska wręczyła prezesowi jednostki pamiątkowy medal „Pro Masovia”, jako uhonorowanie 90 lat funkcjonowania OSP w Lipówkach. Strażacy otrzymali też detektor wielogazowy, który będzie służył im w trakcie akcji ratunkowych.

Jubileusz stał się także okazją do przekazania jednostce nowoczesnego pojazdu gaśniczego.

– Kolejna jednostka OSP obchodzi swój okrągły i godny podziwu jubileusz. 90 lat działalności na rzecz gminy Pilawa i całego Mazowsza, to powód do dumy. Stąd też to wyjątkowe odznaczenie, jakim jest Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”. Cieszę się także, że OSP Lipówka będzie miała do dyspozycji świetnie wyposażony pojazd ratowniczo-gaśniczy – podkreślała Janina Ewa Orzełowska.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony