Aktualności - bezpieczeństwo

Bezpieczne wakacje w Piastowie

piknik OSP w Piastowie_new.jpeg Autor: fot. Arkadiusz Kalinowski

W Piastowie (gm. Żelechów) odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Bezpieczne wakacje z OSP”. Udział w wydarzeniu wzięła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Spotkanie zorganizowane przez zarząd lokalnej jednostki strażackiej miało – poprzez zabawę – zachęcić uczestników do popularyzacji bezpiecznych zachowań, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Czas letnich urlopów i przerwy w nauce zazwyczaj kojarzy się z odpoczynkiem, jednak dla strażaków to zawsze czas wzmożonej pracy. Wakacyjne miesiące wiążą się z wieloma niebezpieczeństwami. Pożary traw i lasów, walka ze skutkami silnych burz i nawałnic, zaginięcia podczas grzybobrania – do wszystkich tych sytuacji wzywani są strażacy. Poza tym na wsiach dochodzi nie tylko do pożarów zbóż i sprzętów rolniczych, ale też różnych wypadków w gospodarstwach. Latem także częściej podróżujemy, a to oznacza kolejne zagrożenia. O tego typu aspektach swojej pracy opowiadali druhowie OSP Piastów, a interesująca tematyka wykładów przyciągnęła liczne grono słuchaczy.

 

Samorząd Mazowsza, w ramach podziękowania za przygotowanie tego wydarzenia, przekazał do dyspozycji jednostki detektor wielogazowy.

– Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas niezwykle ważne. Każdego roku, w okresie wakacyjnym, odnotowujemy wzrost liczby wypadków bądź niebezpiecznych zdarzeń. Tego typu pikniki, to nie tylko dobra zabawa i wspólnie spędzony czas, ale przede wszystkim dobra okazja, do zwiększenia świadomości i rozmów o bezpieczeństwie. Dlatego dziękuję jednostce OSP Piastów za tę cenną inicjatywę  – powiedziała członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony