Aktualności - bezpieczeństwo

Mazowsze wspiera OSP z gminy Sadowne

Orzełowska i Lanc ze strażakami i przekazanym sprzętem Autor: fot. arch. UMWM

Dziewięć jednostek OSP z gminy Sadowne otrzymało po 5 kompletów odzieży bojowej wraz z niezbędnym wyposażeniem.

Sprzęt dla strażaków zakupił Samorząd Województwa Mazowieckiego. Łączny koszt umundurowania to ponad 185 tys. zł. Nowe ubrania oraz hełmy, rękawice i buty przekazały druhom członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.

– Koniec roku już niedługo, dlatego możemy podsumowywać nasze działania pomocowe dla strażaków. Bardzo się cieszę, że zarówno sami ochotnicy, jak i władze gmin skutecznie korzystają z naszych programów wsparcia, dzięki którym w mijającym 2022 roku wspomogliśmy kilkaset drużyn pożarniczych w całym Mazowszu. Dziś nasze wsparcie trafiło do jednostek z terenu gminy Sadowne, które aktywnie działają na rzecz bezpieczeństwa naszego regionu – powiedziała członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

– Staramy się systematycznie wspierać finansowo naszych druhów z ochotniczych straży pożarnych. Druhowie są znakomitą wizytówką swoich lokalnych społeczności, które są z nich niezwykle dumne. Mamy nadzieję, że nowy ekwipunek poprawi jakość życia i bezpieczeństwo mieszkańców gminy Sadowne – dodała członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony