Aktualności - bezpieczeństwo

OSP Natolin ma nową remizę

Janina Ewa Orzełowska pozuje do zdjęcia z czterema umundurowanymi strażakami. W tle widać nowy budynek remizy Autor: fot. Janusz Nalewajk

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Natolina (gm. Ceranów, pow. sokołowski) zyskała nową siedzibę. Wsparcie na remont świetlicy przekazał Samorząd Województwa Mazowieckiego.

W uroczystym otwarciu inwestycji udział wzięła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

Nowa inwestycja w gminie Ceranów

Ochotnicy z Natolina w końcu mogą cieszyć się z nowej siedziby. Dzięki dofinansowaniu z kilku projektów, środków własnych gminy oraz zbiórki mieszkańców powstała zmodernizowana strażnica, która będzie pełniła także funkcję świetlicy wiejskiej. Projekt dofinansował także samorząd Mazowsza – w ramach autorskiego programu „MIAS 2019” przekazał 10 tys. zł z budżetu województwa. Środki te, pomogły m.in. w modernizacji podłóg (położenie terakoty) oraz łazienek (płytki i terakota).

– By strażacy mogli skutecznie nieść pomoc potrzebującym, potrzebują odpowiedniego zaplecza, przystosowanego do charakteru ich pracy. Nowa siedziba w Natolinie spełnia te oczekiwania. Co więcej, często remizy strażackie pełnią także funkcję świetlicy wiejskiej, służąc mieszkańcom gminy. Nie inaczej będzie także tu, w Natolinie. Tym bardziej cieszy fakt, że miejsce to przeszło tak gruntowną przemianę i zarówno mieszkańcy, jak i strażacy mogą cieszyć się piękną placówką. Programy wsparcia powstały właśnie po to, by pomagać w realizacji takich zadań, ważnych dla lokalnej społeczności – podkreślała członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Aby dodatkowo wesprzeć ochotników, samorząd Mazowsza przekazał również do ich dyspozycji prądownicę z dwoma wężami.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony