Aktualności - bezpieczeństwo

OSP w Pawłowie kończy 70 lat

Marszałek Adam Struzik wręcza odznaczenie strażakowi Autor: fot. arch. UMWM

Marszałek Adam Struzik wyróżnił jednostkę Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”.

Ochotnicza Straż Pożarna w Pawłowie zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu szydłowieckiego. Doceniana jest za duże zaangażowanie w działania ratowniczo-gaśnicze oraz częsty udział w ćwiczeniach. Systematycznie też rozwija możliwości bojowe. Należy też do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, co oznacza, że działania jednostek obejmują również ratownictwo techniczne, chemiczno-ekologiczne, drogowe, medyczne i powodziowe. Wykonuje także zadania spoczywające na samorządzie w zakresie bezpieczeństwa publicznego.

 – Gratuluję tak doniosłego jubileuszu. Mija już 70 lat odkąd druhowie z OSP Pawłów rozpoczęli swoją służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu szydłowieckiego – mówił marszałek Adam Struzik. – To dla mnie zaszczyt, że przy tej okazji mogę uhonorować jednostkę Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” za wybitne zasługi i całokształt działalności na rzecz rozwoju naszego regionu. Serdecznie dziękuję za pełną oddania służbę oraz życzę Państwu niesłabnącej energii do działania, a przede wszystkim bezpiecznych powrotów z akcji. Wierzę, że św. Florian będzie zawsze nad Państwem czuwał, dodawał odwagi i wspierał w walce z żywiołami.

Marszałek Adam Struzik uhonorował też medalem 5 zasłużonych druhów, zaangażowanych w rozwój jednostki. Wręczył również 10 dyplomów uznania za cenny wkład wniesiony na rzecz ochrony przeciwpożarowej na terenie gminy Chlewiska oraz zaangażowanie w działania przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Samorząd Mazowsza wspiera strażaków

Samorząd Województwa Mazowieckiego, który w tym roku świętuje swoje 25-lecie, docenia zasługi druhów z jednostek mazowieckich OSP. Ma także świadomość, że strażacy ochotnicy będą mogli skutecznie wykonywać swoje zadania, tylko mając niezbędne profesjonalne szkolenia, a także coraz nowocześniejszy sprzęt i pojazdy. Właśnie dlatego wspieranie OSP należy do priorytetów Samorządu Województwa Mazowieckiego, który finansuje lub współfinansuje m.in. zakup samochodów pożarniczych i specjalistycznego sprzętu. Przekazuje też w ramach promocji bezpieczeństwa drobny asortyment przeciwpożarowy i odzież ochronną dla druhów. Od 2006 do 2022 r. z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego przeznaczono na ten cel, w różnej formie, ponad 166 mln zł. Tylko w ubiegłym roku wyasygnowano blisko 23 mln zł na dofinansowania w postaci dotacji celowych oraz na zakup wyposażenia i środków ochrony osobistej.

 

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony