Aktualności - bezpieczeństwo

Policyjnie w Mińsku Mazowieckim

Janina Ewa Orzełowska stoi obok dwóch funkcjonariuszy w galowych mundurach. Między nimi jest trzeci mężczyzna w przebraniu maskotki policji - pluszowego tygrysa w policyjnym mundurze. Autor: fot. Arkadiusz Kalinowski

Mińsk Mazowiecki obchodził powiatowe święto policji. W uroczystościach wzięła udział członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

Okazją do świętowania była 103. rocznica powołania Policji Państwowej. Nie zabrakło słów podziękowań i wyróżnień dla policjantów, którzy swoją pracą przysłużyli się poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Funkcjonariusze odebrali z rąk generała resortowe odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Były gratulacje, podziękowania i życzenia satysfakcji z dalszej służby.

– Dzisiejsza uroczystość to wyjątkowa okazja do docenienia trudu służby wszystkich funkcjonariuszek i funkcjonariuszy. Praca w Policji bywa bardzo często niebezpieczna, jak również niewdzięczna. Tym bardziej musimy pamiętać o Waszym zaangażowaniu i wkładzie w rozwój bezpieczeństwa regionu. Pragnę z całego serca podziękować Wam za to, że jesteście gotowi nieść pomoc całemu Mazowszu – podkreśliła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska, reprezentująca Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wśród gości przybyłych na uroczystości byli też parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz powiatu mińskiego i okolicznych gmin, dowódcy, komendanci i szefowie jednostek mundurowych z Mińska Mazowieckiego i okolic w tym wojska, straży pożarnej, straży miejskiej i nadleśnictwa.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony