Informacje prasowe

Program edukacyjny „Bezpiecznie nad Wisłą”

Grupa osób stoi i siedzi na trawie przed łodzią policyjną. Autor: arch. UMWM

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przy współpracy z Warszawskim Komisariatem Policji Rzecznej oraz Legionowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym rozpoczyna realizację cyklicznego programu edukacyjnego „Bezpiecznie nad Wisłą”, który jest skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu miast i gmin województwa mazowieckiego położonych wzdłuż rzeki Wisły.

Projekt zakłada szkolenie w zakresie zagrożeń wynikających z przebywania nad wodą i ich przeciwdziałaniu. Wykwalifikowani ratownicy przedstawią w przystępny sposób jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych podczas wypoczynku nad wodą. Pokażą ponadto podstawy reanimacji oraz najlepsze sposoby działania w sytuacji zagrożenia. Dodatkowo zapoznamy uczestników z historią sportu i turystyki poprzez zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji stałej Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Obecnie trwają zapisy do programu. Zajęcie będą odbywać się od września do listopada 2022 roku.

W ramach projektu ogłoszony zostanie konkurs plastyczny „Ja nad Wisłą”. Dla zwycięzców przewidziany jest 20 minutowy rejs policyjną motorówką po Wiśle. Stworzona zostanie również wystawa mobilna, która będzie eksponowana w mazowieckich szkołach, które będą uczestniczyły w naszym projekcie.

Patronat honorowy nad programem edukacyjnym „Bezpiecznie nad Wisłą” objęła Bożena Żelazowska - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego. Ambasadorami projektu została Elżbieta Urbańczyk - kajakarka, multimedalistka mistrzostw świata i Europy, oraz Bartłomiej Marszałek - motorowodniak, pierwszy w historii Polak startujący w wodnej Formule 1, zawodnik Orlen Team.

Projekt sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony