Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Herb Województwa Mazowieckiego

Komunikaty

Dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego

Mieszkańcy Mazowsza, których telewizory nie odbierają nowego sygnału nadawania bezpłatnej telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC, a ich sytuacja materialna nie pozwala na samodzielny zakup nowego sprzętu, mogą skorzystać z rządowego programu dofinansowania.

Od 27 czerwca br. w regionie mazowieckim zmienił się standard nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji. W ramach przełączenia sygnału do standardu DVB-T2/HEVC zmieniają się częstotliwości nadawania multipleksów: MUX-1, MUX-2 i MUX-4. W praktyce oznacza to lepszą jakość dźwięku i obrazu – wszystkie kanały będą nadawane w jakości Full HD. Multipleks MUX-3 tymczasowo nie zmienia standardu nadawania.

Rządowe dofinansowanie do zakupu telewizora (250 zł) lub dekodera (100 zł) przysługuje osobom, których gospodarstwo domowe ma trudną sytuację materialną, a w związku z tym nie może samodzielnie ponieść kosztów zakupu odbiornika cyfrowego. Obywatel składający wniosek o przyznanie świadczenia składa również oświadczenie1 o tym, że trudna sytuacja materialna gospodarstwa domowego uniemożliwia mu samodzielne poniesienie kosztów nabycia odbiornika cyfrowego w celu zapewnienia odbioru przez to gospodarstwo domowe naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC, bez uszczerbku dla podstawowych potrzeb życiowych gospodarstwa domowego tej osoby.

Więcej informacji o rządowym programie dofinansowania

Informacje można też uzyskać, dzwoniąc pod numer 42 253 54 30 lub pisząc maila na skrzynkę kontaktową: cyfrowaTV@coi.gov.pl .

Podmiot udostępniający: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Wytworzył: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Data wytworzenia: 29.06.2022

Opublikował w BIP: Urszula Sabak

Data opublikowania: 29.06.2022 14:39

Ostatnio zaktualizował: Monika Gontarczyk

Data ostatniej aktualizacji: 01.07.2022 10:03

Liczba wyświetleń: 333


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony