Strategie rozwoju kultury, promocji i turystyki
Nowe zasady wspólnej realizacji przedsięwzięć w ramach „Strategii rozwoju kultury w województwie mazowieckim na lata 2023–2027”
Samorząd Mazowsza będzie realizował zadania o szczególnej wartości kulturotwórczej, artystycznej lub kulturalnej, które wpisują się w cele i założenia „Strategii rozwoju kultury w województwie mazowieckim na lata 2023-2027”. O wspólną realizację zadań mogą ubiegać się osoby fizyczne, prawne lub jednostki organizacyjne prowadzące działalność w obszarze kultury w sposób trwały. Zadania powinny być zrealizowane najpóźniej do 20 grudnia każdego roku.
Na podstawie decyzji Zarządu Województwa Mazowieckiego, uchwałą nr 178/153/26 z 3 lutego 2026 r., zostały wprowadzone nowe Zasady wspólnej realizacji przedsięwzięć w ramach „Strategii rozwoju kultury w województwie mazowieckim na lata 2023-2027”.
Samorząd Województwa Mazowieckiego będzie wspólnie realizował zadania o szczególnej wartości kulturotwórczej, artystycznej lub kulturalnej, wpisujące się w cele i założenia „Strategii rozwoju kultury w województwie mazowieckim na lata 2023-2027”, realizowane na terenie województwa mazowieckiego w formie przedsięwzięć, w szczególności: związanych z edukacją kulturalną, inicjatywy wspierające twórców i promujące ich działalność, inicjatywy mające na celu ochronę i opiekę nad dziedzictwem kulturowym, festiwale filmowe i teatralne, koncerty muzyczne, spektakle, warsztaty oraz różnego rodzaju wydarzenia artystyczne.
Wspólna realizacja obejmuje przedsięwzięcia realizowane przez osoby fizyczne, prawne lub jednostki organizacyjne prowadzące działalność w obszarze kultury w sposób trwały, które zostaną zrealizowane najpóźniej do 20 grudnia każdego roku.
Kwota, którą Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznacza na wspólną realizację danego przedsięwzięcia nie może przekroczyć 70% jego kosztów całkowitych.
W celu ubiegania się o wspólną realizację przedsięwzięć w ramach „Strategii rozwoju kultury w województwie mazowieckim na lata 2023–2027”, Wnioskodawca składa wniosek na co najmniej 30 dni przed jego rozpoczęciem.
Wnioskodawca może otrzymać środki finansowe na wspólną realizację maksymalnie dwóch przedsięwzięć w danym roku. Szczegółowe informacje dotyczące wspólnej realizacji przedsięwzięć określają, załączone poniżej, Zasady wspólnej realizacji przedsięwzięć w ramach „Strategii rozwoju kultury w województwie mazowieckim na lata 2023-2027”.
Gdzie składać dokumenty
- za pośrednictwem operatora pocztowego na adres Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa;
- osobiście w punktach podawczych: przy ul. Jagiellońskiej 26 i ul. Skoczylasa 4;
- poprzez ePUAP, e-Doręczenia.
- w szczególnie uzasadnionych przypadkach za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres dkpit@mazovia.pl.
Kontakt
Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Kultury, pod numerami tel. (22) 59 79 735, (22) 59 79 548, (22) 59 79 338 , (22) 59 79 360, (22) 59 79 525, (22) 59 79 526, (22) 59 79 533, (22) 59 79 538, (22) 59 79 724, (22) 43 24 525.



