Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Herb Województwa Mazowieckiego

Kultura i turystyka

VIII edycja Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu „Chcecie bajki…?”

Do udziału w festiwalu zapraszamy teatry młodzieżowe działające w szkołach podstawowych, szkołach średnich, domach i centrach kultury z terenu województwa mazowieckiego oraz funkcjonujące w ramach organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie działających na terenie Mazowsza.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Pana Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Pana Andrzeja Seweryna – Dyrektora Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Głównym zadaniem uczestników Festiwalu jest przygotowanie i zaprezentowanie przez młodzież przedstawienia teatralnego opartego lub zainspirowanego literacką formą bajki nawiązując do dzieł literatury polskiej, przede wszystkim rodzimych klasyków tego gatunku, ale też innych wymienionych w zamieszczonej poniżej propozycji literatury.

W tegorocznej edycji festiwalu możliwe jest zgłoszenie więcej niż jednej propozycji spektaklu przez ten sam podmiot. Szczegółowe warunki uczestnictwa w festiwalu są zawarte w Regulaminie VIII edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu „Chcecie bajki…?”.

Departament Kultury, Promocji i Turystyki informuje o przedłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń oraz nagrań ze spektaklami teatralnymi przygotowanymi na VIII edycję Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu „Chcecie bajki…?”, do 30 maja 2022 r.

Nagrodą główną jest możliwość wystawienia, przez laureatów, na scenie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, wybranego przez komisję spektaklu podczas gali finałowej na żywo lub nagranie spektaklu wystawionego na scenie teatru i transmisja na kanałach online teatru.

Dla półfinalistów przewidziano nagrodę w postaci warsztatów teatralnych organizowanych przez teatr, podczas których na podstawie specjalnie przygotowanego scenariusza przez teatr zostanie przygotowany kolaż opierający się na zgłoszonych spektaklach. Z fragmentów spektakli nadesłanych przez pozostałych uczestników, niezakwalifikowanych do półfinału, przygotowany zostanie przez teatr dodatkowy kolaż filmowy i wyświetlony podczas finałowej gali. Poza tym dla najlepszych przewidziano dodatkowe cenne nagrody rzeczowe.

Zainteresowanym przygotowaniem do tegorocznego festiwalu proponujemy pomoc merytoryczną w postaci szkolenia warsztatowego w zakresie operowania kamerą i montażu, prawa autorskiego, przygotowywania spektakli w wersji online – warsztaty z konkretną bajką, których przeprowadzenie zaplanowane jest we wrześniu 2021 r. Szczegółowe informacje opublikowane będą na stronach: www.mazovia.pl i/lub www.teatrpolski.pl. Kontakt z organizatorami festiwalu pod nr telefonów: 22 59 79 526, 22 59 79 501/540 oraz 22 826 92 71 wew. 120, e-mail: ftm@mazovia.pl lub dkpit@mazovia.pl oraz paulina.chodnicka@teatrpolski.waw.pl.

Zachęcamy do śledzenia funpage’u Festiwalu Teatrów Młodzieżowych.

Regulamin VIII edycji festiwalu oraz Karta zgłoszenia stanowią załączniki do Uchwały nr 300/299/22 Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Pliki do pobrania:

Podmiot udostępniający: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Wytworzył: Anna Grzywacz (KP)

Data wytworzenia: 28.06.2021

Opublikował w BIP: Monika Gontarczyk

Data opublikowania: 06.07.2021 11:11

Ostatnio zaktualizował: Urszula Sabak

Data ostatniej aktualizacji: 26.05.2022 10:36

Liczba wyświetleń: 4740


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony