Informacje prasowe

 • RRZM_2024_1200x900px.jpg

  Najlepiej odnowione zabytki otrzymają nagrody

  Pałace, dwory czy kamienice, które odzyskały dawny blask mogą teraz powalczyć o nagrody za najlepiej zrewitalizowany mazowiecki zabytek. Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza właścicieli obiektów historycznych do udziału w konkursie „Renowacja Roku Zabytków Mazowsza”. Nabór zgłoszeń trwa do 31 lipca br.
 • 393_270_portal.jpg

  Ostatnie dni na oddanie głosu na projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza!

  Już tylko przez kilka dni, do 23 czerwca można głosować na projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do rozdysponowania jest rekordowe 30 mln złotych! – Jeśli chcesz mieć wpływ na to co powstanie w Twoim regionie lub najbliższej okolicy, zagłosuj! – zachęca marszałek Adam Struzik.
 • Uczestnicy konferencji

  „Niebieska skrzyneczka” – nowy projekt dotyczący zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

  Rosnąca liczba prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży oraz długi czas oczekiwania na wizytę u psychiatry to poważny problem w całej Polsce, także na Mazowszu. Dlatego tak istotne jest, by młodzi mieszkańcy województwa mazowieckiego mogli otrzymać wsparcie. Temu ma służyć projekt realizowany przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego i władze regionu – „Niebieska skrzyneczka zdrowia psychicznego”.
 • DSC_2192.JPG

  Superbohaterki z Mazowsza!

  Historia Mazowsza to także historia kobiet, które tu mieszkały, tworzyły i działały. Niestety, nie wszystkim z nich poświęcono dostatecznie dużo uwagi. Dlatego samorząd województwa mazowieckiego postanowił przybliżyć sylwetki Mazowszanek znanych i mniej znanych w ramach „Lekcji o Mazowszu”. Właśnie poznaliśmy najlepsze scenariusze.
 • DSC_1937.JPG

  Mazowsze dla osób z chorobami otępiennymi – pierwsze takie wsparcie w Polsce

  Aż 600 tys. osób w Polsce zmaga się z chorobami otępiennymi, w tym chorobą Alzheimera. Niebawem może być ich nawet dwukrotnie więcej. Dlatego samorząd Mazowsza uruchomił pierwszą w Polsce sieć dziennych domów pobytu dla takich osób. Obok nich pilotażowo powstają domy opieki medycznej.
 • Główne1.jpg

  Darmowe badania okulistyczne w Ostrołęce

  Samorząd Mazowsza zaprasza dorosłych mieszkańców regionu ostrołęckiego na darmowe przesiewowe badania wzroku. Aby wziąć udział w badaniu nie jest potrzebne skierowanie od lekarza. Wystarczy w niedzielę, 23 czerwca, przyjść do Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce.
 • Plakat v1_poziom.png

  Samorząd Mazowsza nagrodzi startupy

  Ruszyła kolejna edycja konkursu „Startuj z Mazowsza”. Pula nagród to 90 tys. zł! Zgłoszenia można przesyłać do 15 lipca br.
 • Marszałek Adam Struzik podaje rękę przewodniczącemu sejmiku Ludwikowi Rakowskiemu

  Adam Struzik marszałkiem województwa

  Adam Struzik – marszałek, Wiesław Raboszuk i Rafał Rajkowski – wicemarszałkowie, Janina Ewa Orzełowska i Anna Katarzyna Brzezińska – członkowie zarządu – tak prezentuje się skład nowego zarządu województwa mazowieckiego. Podczas dzisiejszej sesji radni uzupełnili też skład prezydium sejmiku. W obecnej kadencji na Mazowszu większość ma koalicja KO i Trzeciej Drogi.
Powrót na początek strony