Informacje prasowe

 • Grupa osób stoi przed mikrofonem podczas konferencji prasowej.

  Przedsiębiorcy z Mazowsza wykluczeni z programu Polska Wschodnia?

  Mazowsze w rozpoczynającej się perspektywie unijnej zostało włączone do programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Władze samorządowe zabiegały o to od wielu lat. Jednak zasady konkursu przygotowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wykluczają ze wsparcia mazowieckich przedsiębiorców. Nie ma na to zgody władz województwa, które zwrócą się w tej sprawie m.in. do premiera oraz Komisji Europejskiej.
 • 327708624_991618331815679_1362127431723998728_n.jpg

  Budowa Ośrodka Radioterapii w Płocku zgodnie z planem!

  Prace w Ośrodku Radioterapii mają się ku końcowi. Inwestycja, która jest aktualnie w stu procentach finansowana ze środków województwa mazowieckiego, idzie zgodnie z harmonogramem. Zakończenie budowy wraz zakupem wyposażenia jest planowane na koniec 2023 r.
 • laur kopia.png

  Weź udział w konkursie i wypromuj swój produkt

  Regionalne wypieki, wyroby mięsne, miody czy nalewki domowej roboty – te i inne produkty mogą zgłaszać producenci żywności, gospodarstwa agroturystyczne i ekologiczne czy koła gospodyń wiejskich. Ruszył nabór do XVI edycji Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego za najlepszy produkt 2022 roku. Zgłoszenia są przyjmowane do 28 lutego.
 • DSC_4835.JPG

  5 strażaków z Mazowsza otrzymało tytuł „Strażaka Miesiąca”

  Kolejni druhowie z tytułami „Strażaka Miesiąca”. Wyróżnienia otrzymali Mateusz Decewicz i Michał Pierzynowski z OSP Rząśnik, Paulina Brzezińska i Daniel Kowalski z OSP w Pabierowicach oraz Maria Gańko z OSP w Górkach. Za bohaterską i profesjonalną postawę marszałek Adam Struzik wręczył im nagrody finansowe. W spotkaniu uczestniczył radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak oraz prezes zarządu wojewódzkiego OSP Antoni Tarczyński.
 • Zmieniaj z nami Mazowsze. Dziękujemy za zgłoszone projekty

  Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

  Do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza wpłynęło aż 475 projektów, z czego 113 w puli ogólnowojewódzkiej. Teraz czas na ocenę. Następnie mieszkańcy zdecydują, które projekty zostaną zrealizowane.
 • DSC_4594.JPG

  Budynek świetlicy wiejskiej i OSP w Boruczy przejdzie termomodernizację. Tak Unia Europejska wspiera nasz region

  Dzięki unijnemu wsparciu termomodernizację przejdzie budynek, w którym swoją siedzibę mają Ochotnicza Straż Pożarna i świetlica wiejska. Inwestycja realizowana na terenie gminy Strachówka wpłynie na bezpieczeństwo i integrację mieszkańców Boruczy. Gmina otrzymała dofinansowanie z UE w wysokości ponad 320 tys. zł. Środki pochodzą z programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020 (RPO WM).
 • mazowsze_dla_seniorów.png

  Mazowsze pomaga seniorom

  Wyjazdy szkoleniowo-integracyjne, pikniki edukacyjne, olimpiada sportowa czy zakup potrzebnego sprzętu – to tylko niektóre z zadań, na jakie rady senioralne mogą pozyskać wsparcie samorządu województwa. Ruszył właśnie nabór do programu „Mazowsze dla seniorów”. Do rozdysponowania jest ponad 1 mln zł. Wnioski można składać do 17 lutego.
 • 326281225_3319906941602217_8178789752905058416_n.jpg

  Szkoła Podstawowa w Szymanowie i Teresiński Ośrodek Kultury zostaną wyremontowane

  Dwa budynki użyteczności publicznej w gminie Teresin przejdą wkrótce termomodernizację. Realizacja projektu w Szkole Podstawowej w Szymanowie oznacza polepszenie warunków do nauki i pracy w tej placówce. Zmiany szykują się także w Teresińskim Ośrodku Kultury, który będzie miał nowy system ogrzewania. Po zakończeniu prac placówki będą estetyczne, cieplejsze i bardziej oszczędne. Projekt ma charakter ekologiczny i jest ważny dla mieszkańców regionu. Bez wsparcia z UE jego realizacja nie byłaby możliwa. Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad 3,9 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej to przeszło 2,5 mln zł. Środki pochodzą z programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020 (RPO WM).
Powrót na początek strony