Informacje prasowe

 • DSC_3845-2.jpg

  Sejmik Mazowsza w końcu pod własnym dachem?

  Do końca grudnia 2024 r. ma powstać dokumentacja projektowa nowego obiektu, w którym znajdą się siedziby – Sądu Apelacyjnego w Warszawie oraz samorządu Mazowsza. Nowy budynek ma powstać na tyłach gmachu Sądu Najwyższego przy ul. Świętojerskiej w Warszawie. Właśnie podpisana została umowa z pracownią projektową Projekt Praga, która przygotowała zwycięską koncepcję architektoniczną. Od ponad 20 lat instytucje samorządowe wynajmują przestrzenie biurowe, ponieważ sejmik Mazowsza w momencie powołania nie otrzymał własnej siedziby.
 • Grupa osób w ubraniach ochronnych i kaskach ogląda wnętrze budowanego budynku.

  Radioterapia w Płocku coraz bliżej. Zakończył się pierwszy etap budowy

  Symbolicznym „zawieszeniem wiechy” zakończył się pierwszy etap budowy Ośrodka Radioterapii na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Samorząd województwa na powstanie ośrodka przeznaczył 80 mln zł. W dzisiejszej uroczystości wziął udział marszałek Adam Struzik, wiceprzewodniczący sejmiku województwa Mirosław Adam Orliński oraz przedstawiciele szpitala i wykonawcy budowy.
 • 26.jpg

  Ponad 17,7 mln zł wsparcia dla powiatów siedleckiego i łosickiego

  Ponad 17,7 mln zł z UE władze Mazowsza przeznaczą na rozwój obszarów wiejskich w ramach PROW 2014-2020 w powiatach siedleckim i łosickim. Oprócz tego na wsparcie samorządu województwa mazowieckiego może liczyć 75 organizacji i KGW z tych powiatów. Dziś umowy z beneficjentami podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.
 • fot 15.jpg

  Samorząd Mazowsza wspiera rozwój obszarów wiejskich oraz koła gospodyń wiejskich w powiecie garwolińskim

  10 mln zł z UE władze regionu przeznaczą na rozwój obszarów wiejskich w ramach PROW 2014-2020 w powiecie garwolińskim. Dodatkowo środkami z budżetu województwa zostaną dofinansowane 42 koła gospodyń i organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu. Dziś umowy z beneficjentami podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.
 • Przedstawiciele Muzeum Mazowieckiego w Płocku z Grand Prix

  Najlepsze muzea na Mazowszu z nagrodami

  29 laureatów, 18 wyróżnień i Nagroda Grand Prix dla Muzeum Mazowieckiego w Płocku – tegoroczna gala konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” za nami. Dyrektorzy i przedstawiciele najlepszych muzeów na Mazowszu odebrali nagrody z rąk Adama Struzika. Laureatów gościło Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.
 • DSC_2307.JPG

  Kolejne młodzieżowe rady ze wsparciem Mazowsza

  „Mazowsze dla młodzieży” to jeden z najnowszych programów samorządu województwa. Dzięki niemu gminy, powiaty i dzielnice mogą uzyskać środki na rozwój pomysłów młodzieżowych rad, ale także ich utworzenie. Tym razem wsparcie trafi do kolejnych warszawskich dzielnic: Białołęka, Bemowo, Mokotów, Targówek, Ursus i Wilanów. Umowy z beneficjentami podpisała dziś członkini zarządu województwa Elżbieta Lanc.
 • 309072140_1731795957178353_458307635722133382_n.jpg

  Podpisanie kolejnych 65 umów

  Ponad 7,3 mln zł z UE władze Mazowsza przeznaczą na rozwój obszarów wiejskich w ramach PROW 2014-2020 w powiecie mińskim. Oprócz tego na wsparcie samorządu województwa mazowieckiego może liczyć 58 organizacji i KGW z tego powiatu. Dodatkowo ponad 240 tys. zł trafi do 4 spółek wodnych z powiatu mińskiego i ostrowskiego w ramach programu „Mazowsze dla melioracji”. Środki z wojewódzkiego budżetu pomogą też w rozwoju Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew (pow. siedlecki). Dziś umowy z beneficjentami podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.
 • 308015854_2224915371019159_4337092775433180157_n.jpg

  Kolejnych 8 inwestycji ze wsparciem samorządu Mazowsza

  Władze Mazowsza pomagają lokalnym samorządom w realizacji kolejnych inwestycji. Tym razem wsparcie trafi na realizację 3 inicjatyw młodzieżowych rad oraz 5 inwestycji sportowych. Wartość dofinansowania to ponad 1,2 mln zł. Dziś umowy w tej sprawie podpisał marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. W spotkaniu udział wziął także radny województwa mazowieckiego Mirosław Adam Orliński.
Powrót na początek strony