Informacje prasowe

 • 281510117_3098373110475706_8489777968777368481_n.jpg

  100 mln dla szpitali

  Sytuacja szpitali jest coraz trudniejsza – alarmują radni województwa. Wskazują na niedofinansowanie świadczeń przez NFZ, ale też inflację i rosnące koszty. Wszystko to uderza w placówki, a ostatecznie w pacjentów. Stąd dzisiejsza decyzja sejmiku o przekazaniu mazowieckim placówkom blisko 100 mln zł. To środki na pokrycie ujemnego wyniku finansowego.
 • Otwarcie prac przy budowie drugiego toru WKD. Zdjęcie zbiorowe.

  Ruszają prace przy budowie drugiego toru WKD!

  Kolejna dobra informacja dla pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Po niedawnym zawarciu umowy z wykonawcą ruszają prace przy budowie drugiego toru WKD od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego. Inwestycja będzie kosztować 150 mln zł, z czego 74,5 mln zł to środki z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dziś na końcowej stacji linii WKD w Grodzisku Mazowieckim odbyła się inauguracja robót budowlanych z udziałem władz województwa, samorządów lokalnych, władz spółki oraz przedstawicieli firmy INTOP Warszawa Sp. z o.o., generalnego wykonawcy.
 • Mężczyźni przecinają wstęgę na otwarciu nowego odcinka drogi.

  Inwestycje drogowe w subregionie radomskim ze wsparciem samorządu Mazowsza

  Przebudowa drogi powiatowej nr 1910W w miejscowości Bąkowa oraz modernizacja ul. Garszwo w Pionkach to inwestycje, które powstaną dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył prawie 1,8 mln zł w ramach instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Dziś umowy z beneficjentami podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski. Otwarto też drogę powiatową relacji Suskowola – Policzna, której przebudowa również została wsparta środkami z budżetu Mazowsza.
 • DSC_9700.JPG

  Za złotówkę do muzeum i teatru (Siedlce)

  Zaledwie za 1 zł będzie można zobaczyć spektakl w Teatrze Polskim, koncert zespołu Mazowsze czy zwiedzić zamek w Liwie. Samorząd Mazowsza otwiera swoje instytucje kultury dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu.
 • Cztery osoby siedzą na leżakach, na ziemi czerwony dywan, wokół scena

  Mazowsze otwiera sezon turystyczny w Pułtusku

  W tym roku samorząd Mazowsza stawia na aktywny wypoczynek pod hasłem MAZOprzygody. Odpoczywać będziemy świadomie i wspólnie, z rodziną oraz przyjaciółmi na łonie mazowieckiej przyrody i w wyjątkowych MAZOmiejscach – to najważniejsze założenia właśnie ruszającej nowej kampanii turystycznej województwa.
 • Grupa mężczyzn w słomkowych kapeluszach siedzi na leżakach na trawie. Filmuje ich operator kamery.

  Mazowsze otwiera sezon turystyczny w Płocku

  W tym roku samorząd Mazowsza stawia na aktywny wypoczynek pod hasłem MAZOprzygody. Odpoczywać będziemy świadomie i wspólnie, z rodziną oraz przyjaciółmi na łonie mazowieckiej przyrody i w wyjątkowych MAZOmiejscach – to najważniejsze założenia właśnie ruszającej nowej kampanii turystycznej województwa.
 • FB.png

  Program profilaktyki depresji u dzieci i młodzieży na Mazowszu

  Już wkrótce najmłodsi mieszkańcy Mazowsza będą mogli skorzystać z konsultacji oraz badań przesiewowych. Samorząd województwa przygotował kompleksowy program profilaktyki zaburzeń depresyjnych u dzieci i młodzieży. To pierwszy tego typu projekt w kraju. W sumie skorzysta z niego ponad 1,8 tys. dzieci i młodzieży oraz blisko 1,9 tys. pedagogów. Na jego realizację władze regionu przeznaczą 8 mln zł. Nabór ruszy już we wrześniu.
 • DSC_9309.JPG

  Za złotówkę do muzeum i teatru

  Zaledwie 1 zł będzie można zobaczyć spektakl w Teatrze Polskim, koncert zespołu Mazowsze czy zwiedzić wystawy w radomskiej Elektrowni czy Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Złotówkę będzie kosztować również wizyta w muzeach we Wsoli czy Czarnolesie. Samorząd Mazowsza zaprasza i otwiera swoje instytucje kultury dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu.
Powrót na początek strony