Informacje prasowe

22 jednostki OSP z dodatkowym wsparciem sejmiku Mazowsza!

OSP_infografika.jpg

Na wtorkowym posiedzeniu radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowych środków w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnych”. Ponad 1,2 mln zł z budżetu województwa trafi do druhen i druhów z 22 jednostek OSP. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację strażnic oraz remont lub zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalistycznego sprzętu, a także środków ochrony osobistej. To kolejne w tym roku wsparcie dla OSP z Mazowsza.

22 jednostki OSP z dofinansowaniem

Dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego 22 jednostki OSP z Mazowsza zmodernizują lub wyremontują strażnice, otrzymają wozy bojowe, specjalistyczny sprzęt, a także środki ochrony indywidualnej. Radni województwa mazowieckiego przeznaczyli na ten cel ponad 1,2 mln zł. Środki trafią do 18 mazowieckich gmin. Druhny i druhowie z OSP w subregionie radomskim i powiecie grójeckim otrzymają prawie 450 tys. zł, w subregionie ciechanowskim – 5,5 tys. zł, ostrołęckim – 120 tys. zł, w subregionie siedleckim i powiecie mińskim – prawie 260 tys. zł, subregionie płockim – ponad 100 tys. zł, warszawskim zachodnim – 250 tys. zł, a w subregionie warszawskim wschodnim – 40 tys. zł.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, samorząd województwa od lat wspiera strażaków z Mazowsza. – Często to druhowie są pierwsi na miejscu zdarzenia i od ich reakcji zależy ludzkie zdrowie i życie. Przeprowadzane przez nich akcje ratunkowe pokazują, jak dobrze są wyszkoleni. Do skutecznych i bezpiecznych działań potrzebują jednak odpowiedniego sprzętu, wozów bojowych i środków ochrony indywidualnej. To zresztą niejedyna forma wsparcia mazowieckich OSP przez samorząd Mazowsza – co miesiąc nagradzamy także najbardziej zasłużonych strażaków.

Kolejne wsparcie dla strażaków

Mazowieckie OSP otrzymały już w tym roku pomoc finansową z budżetu województwa mazowieckiego. Dzięki prawie 26,6 mln zł do druhen i druhów z Mazowsza trafią m.in. 103 wozy bojowe, a 235 jednostki OSP zmodernizują lub wyremontują strażnice. W sumie w latach 2006-2022 władze Mazowsza na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych, odzieży ochronnej, sprzętu specjalistycznego, a także robót budowlanych w strażnicach przeznaczyły ponad 144 mln zł.

Lista beneficjentów w załączonej informacji prasowej.

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony