Informacje prasowe

5 strażaków z Mazowsza otrzymało tytuł „Strażaka Miesiąca”

DSC_4835.JPG Autor: UMWM

Kolejni druhowie z tytułami „Strażaka Miesiąca”. Wyróżnienia otrzymali Mateusz Decewicz i Michał Pierzynowski z OSP Rząśnik, Paulina Brzezińska i Daniel Kowalski z OSP w Pabierowicach oraz Maria Gańko z OSP w Górkach. Za bohaterską i profesjonalną postawę marszałek Adam Struzik wręczył im nagrody finansowe. W spotkaniu uczestniczył radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak oraz prezes zarządu wojewódzkiego OSP Antoni Tarczyński.

Tytuł „Strażaka Miesiąca” września otrzymali Mateusz Decewicz i Michał Pierzynowski z OSP Rząśnik (powiat wyszkowski). Druhowie wykazali się wyjątkowo bohaterską postawą podczas pożaru wielorodzinnego budynku mieszkalnego w Rząśniku, ewakuując przestraszonych mieszkańców.

Paulina Brzezińska i Daniel Kowalski z OSP w Pabierowicach (powiat grójecki) uratowali życie kobiecie, która straciła przytomność na cmentarzu, za co będzie im przyznany tytuł „Strażaka Miesiąca” listopada.

Druhna Maria Gańko z OSP w Górkach (powiat miński) – „Strażak Miesiąca” grudnia – prowadziła resuscytację nieprzytomnego mężczyzny na stacji PKP Służewiec. Dzięki jej postawie i zdecydowaniu w działaniu mężczyzna odzyskał oddech.

 

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony