Informacje prasowe

82 projekty sołeckie ze wsparciem samorządu Mazowsza!

Place zabaw, montaż wiat przystankowych, a także budowa chodników – to wybrane projekty z 82 inwestycji z subregionu radomskiego, które otrzymały dofinansowanie z budżetu Mazowsza. Autor: Archiwum UMWM

Place zabaw, montaż wiat przystankowych, a także budowa chodników – to wybrane projekty z 82 inwestycji z subregionu radomskiego, które otrzymały dofinansowanie z budżetu Mazowsza. Łączne wsparcie to ponad 770 tys. zł. Dziś w radomskiej delegaturze urzędu marszałkowskiego umowy w tej sprawie podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski. W spotkaniu wziął udział także przewodniczący sejmikowej Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich Leszek Przybytniak.

W tym roku samorząd województwa realizuje aż 20 autorskich programów wsparcia, w ramach których gminy i powiaty z Mazowsza mogą otrzymać dofinansowanie na realizację ważnych dla lokalnych społeczności inwestycji.

Jak podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski, wsparcie dla gmin i powiatów w dofinansowaniu inwestycji jest niezwykle ważne. – Z roku na rok wspieramy coraz więcej projektów. Tak duże zainteresowanie tym programem to dla nas jasny sygnał, że potrzeby inwestycyjne wciąż są duże. A nasze programy są odpowiedzią na nie, ale też przykładem świetnej współpracy samorządów.

Nowe place zabaw, chodniki i oświetlenie

„Mazowsze dla sołectw” to jeden z pierwszych programów realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego. Tylko w tym roku wsparcie w wysokości ponad 7,4 mln zł otrzyma 755 projektów
z całego województwa. Są wśród nich 82 inicjatywy na terenie powiatów: białobrzeskiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego i zwoleńskiego. Na ich realizację władze województwa przeznaczyły ponad 770 tys. zł.

Zdaniem Leszka Przybytniaka, przewodniczącego sejmikowej Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich, to bardzo ważne wsparcie, które jest odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności. Dzięki tym środkom powstaną nowe place zabaw, chodniki czy oświetlenie uliczne zaznacza.

Lista beneficjentów w załączniku.

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony