Informacje prasowe

Bulwary w Skaryszewie otwarte!

rowerzyści na bulwarach Autor: Fot. Piotr Nowakowski

Bulwary w Skaryszewie są już gotowe. Nad rzeką Kobylanką powstały m.in. ścieżki rowerowe, kładka czy tężnia solankowa. Wokół pojawiły się nowe nasadzenia i rabaty kwiatowe. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel 4,2 mln zł.

Tereny nad rzeką Kobylanką w Skaryszewie zmieniły swoje oblicze. Powstały tu m.in. ścieżki rowerowe, kładka, boisko do piłki plażowej, plac zabaw czy siłownia zewnętrzna.

Jak podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski, w Skaryszewie dobrze wykorzystano potencjał terenów nad rzeką. – W Skaryszewie dba się o infrastrukturę sportową i rekreacyjną. Takie inwestycje znacząco podnoszą atrakcyjność turystyczną i inwestycyjną całej gminy. Jest to doskonały przykład, że programy wsparcia samorządu województwa działają. Na budowę bulwarów oraz nasadzenia wzdłuż rzeki przeznaczyliśmy ponad 4,2 mln zł.

Inwestycja obejmowała kilka etapów. W 2022 r. został oddany do użytku budynek zaplecza sanitarno-technicznego przy stadionie. Ponadto zagospodarowano teren wzdłuż rzeki. Pojawiły się obiekty małej architektury, Chata Skaryszewska, trawy ozdobne, rabaty kwiatowe. Mieszkańcy mogą też korzystać z tężni solankowej.

– Bardzo się cieszę, że dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa mazowieckiego mogliśmy wybudować bulwary w Skaryszewie. To dobry projekt, który odmienił otoczenie tej części miasta i nasi mieszkańcy już mogą odpoczywać i spędzać czas z rodziną w atrakcyjnym, przyjaznym miejscu – zaznacza burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Dariusz Piątek.

Na budowę bulwarów w Skaryszewie samorząd województwa przeznaczył 4 mln zł w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Kolejne 199,5 tys. zł na aranżację i nasadzenia zieleni wzdłuż rzeki Kobylanki to środki z programu „Mazowsze dla klimatu”.

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony