Informacje prasowe

Fundusze europejskie pomogą w termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w gminie Czarnia oraz w gminie Rzekuń

DSC_7554.JPG Autor: arch. UMWM

Szkoła, remizy OSP, świetlice, a także ośrodki zdrowia to budynki w gminach Czarnia i Rzekuń, które już niebawem przejdą termomodernizację. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymały ponad 3,2 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Dziś umowy na realizację inwestycji podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

Termomodernizacje w gminie Czarnia

Dzięki funduszom europejskim w gminie Czarnia termomodernizację przejdą cztery budynki: remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bandysiach i Brzozowym Kącie, a także remizo-świetlica oraz Gminny Ośrodek Zdrowia w Czarni. W strażnicach OSP w Czarni, Brzozowym Kącie oraz w Bandysiach ocieplone zostaną ściany zewnętrzne oraz wymienione okna i drzwi. Ponadto w Brzozowym Kącie oraz w Bandysiach zmodernizowany zostanie system grzewczy oraz zamontowana będzie instalacja fotowoltaiczna. W planach jest również ocieplenie ścian zewnętrznych i stropu pod poddaszem w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Czarni, a także wymiana okien, drzwi i instalacja paneli fotowoltaicznych.

 

Ekologiczne działania w gminie Rzekuń

 

Z kolei w gminie Rzekuń termomodernizację przejdą OSP i świetlica w Borawem, OSP w Kamiance, OSP w Rzekuniu oraz Szkoła Podstawowa w Ołdakach. W placówkach w Borawem zaplanowano ocieplenie ścian zewnętrznych i stropów. Wymienione zostaną okna i drzwi. Ponadto zamontowane będą pompa ciepła oraz panele fotowoltaiczne. Natomiast w Kamiance planowana jest zmiana sposobu zasilania z kotłowni węglowej na kocioł gazowy, montaż pompy ciepła, ocieplenie stropu, ścian zewnętrznych, podłogi oraz wymiana drzwi i okien. Podobne prace termomodernizacyjne obejmujące m.in. ocieplenie ścian i wymianę okien i drzwi zostaną przeprowadzone także w OSP w Rzekuniu oraz w Szkole Podstawowej w Ołdakach. Ponadto w Ołdakach zamontowany zostanie kocioł gazowy.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Czarnia

Beneficjent: Gmina Czarnia

Całkowita wartość projektu: 1 863 144,17 zł

Kwota dofinansowania: 1 217 036,88 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków OSP Borawe, Kamianka i Rzekuń oraz Szkoły Podstawowej w miejscowości Ołdaki na terenie Gminy Rzekuń

Beneficjent: Gmina Rzekuń

Całkowita wartość projektu: 3 241 248,06 zł

Kwota dofinansowania: 2 071 942,50 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Marta Zakrzewska
Wydział Informacji i Szkoleń Beneficjentów
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
tel. 22 542 22 71
e-mail: media@mazowia.eu

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

 

 

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony