Informacje prasowe

Koła gospodyń i strażacy ochotnicy z powiatu siedleckiego ze wsparciem Mazowsza!

Członkinie zarządu województwa Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska z przedstawicielką gminy Wodynie (2).jpg Autor: arch. UMWM

Dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa mazowieckiego koła gospodyń wiejskich i organizacje pozarządowe z powiatu siedleckiego zrealizują aż 55 inicjatyw. Pieniądze trafią także do 24 jednostek OSP i orkiestry z parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Skórcu. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 630 tys. zł. Dziś z beneficjentami spotkały się członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.

Ponad 350 tys. zł na działalność kół gospodyń wiejskich

Dzięki dofinansowaniu samorządu Mazowsza koła gospodyń wiejskich i organizacje pozarządowe z powiatu siedleckiego zakupią sprzęt gastronomiczny, klimatyzatory czy zorganizują pikniki integracyjne.

– Skala całego programu robi wrażenie, bo przeznaczyliśmy na ten cel aż 6,8 mln zł, z których skorzysta 1039 kół gospodyń i organizacji pozarządowych z całego regionu. W ten sposób nie tylko pomagamy im realizować plany, ale też wspieramy ich w aktywizacji i rozwoju lokalnych społeczności – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Organizacje pozarządowe wspierające rozwój gospodyń aktywnych społecznie, w tym koła gospodyń wiejskich, mogły zgłosić po jednej inicjatywie. Maksymalna kwota dofinansowania jednego zadania to 7 tys. zł.

– Nasze wsparcie trafi też do 55 KGW i organizacji pozarządowych z powiatu siedleckiego. Będą familijne seanse filmowe, spotkania integracyjne i biesiady pod chmurką z mieszkańcami. Ale to nie wszystko. Te pieniądze umożliwią też zakup wyposażenia, które ułatwi im działalność – zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Orkiestra ze Skórca ze wsparciem Mazowsza

Wsparcie samorządu Mazowsza trafi także do orkiestry z parafii rzymsko-katolickiej pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Skórcu. To efekt programu Samorządu Województwa Mazowieckiego „Mazowsze dla orkiestr”. Jego celem jest zakup instrumentów muzycznych dla orkiestr z województwa mazowieckiego. Do pierwszej edycji programu wpłynęło 65 zgłoszeń, z których komisja konkursowa wyłoniła 33 orkiestry. Otrzymają one w sumie ponad 1,5 mln zł wsparcia z budżetu Mazowsza na zakup instrumentów. Z tej puli 9 tys. zł trafi do orkiestry ze Skórca.

24 jednostki OSP z dofinansowaniem

Dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego 24 jednostki OSP z powiatu siedleckiego zakupią specjalistyczny sprzęt, środki ochrony indywidualnej strażaka oraz wyposażenie niezbędne do utrzymania umundurowania bojowego w należytym stanie. Radni województwa mazowieckiego przeznaczyli na ten cel ponad 270 tys. .

Lista beneficjentów programów wsparcia znajduje się w załączonej informacji prasowej. 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony