Informacje prasowe

Kolejne 4 inwestycje w powiecie sokołowskim ze wsparciem samorządu Mazowsza

indeks7.jpg

Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Skrzeszew czy przebudowa budynku komunalnego na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy w Kosowie Lackim – to tylko część inwestycji w powiecie sokołowskim, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Dziś umowy w tej sprawie podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.

Jak zaznacza Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego, w tym roku w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” realizujemy aż 115 inwestycji.

– Dziś podpisaliśmy umowy na cztery świetne przedsięwzięcia, w których realizacji z wielką przyjemnością będziemy pomagać. Widzimy, że są to inwestycje dobrze przemyślane i zaplanowane. I przede wszystkim przez lata będą służyć Mazowszanom – podkreśla członek zarządu.

– Tylko w ramach naszych programów pomagamy w realizacji kilku tysięcy inwestycji rocznie. Ich efekty widać w każdej gminie, a mazowieccy samorządowcy z coraz większym zaangażowaniem aplikują o kolejne środki. Ta aktywność to powód do radości, bo dzięki temu razem zmieniamy Mazowsze na lepsze – dodaje członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc

#Mazowszedlarównomiernegorozwoju

„Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to największy realizowany przez samorząd województwa program, w ramach którego dofinansowanie trafia m.in. na remonty dróg, modernizację budynków użyteczności publicznej, remonty obiektów rekreacji i wiele innych ważnych dla mieszkańców inwestycji. W powiecie sokołowskim i węgrowskim wsparcie w wysokości blisko 5 mln zł trafi na realizację 4 inwestycji.

Poprawa dostępności usług dla mieszkańców gminy Bielany

Inwestycja obejmuje rozbudowę budynku użyteczności publicznej o powierzchni ok. 600 m2. Nowy energooszczędny obiekty wyposażony będzie w pompy ciepła, fotowoltaikę i klimatyzację. W budynku powstanie sala konferencyjno-kinowa, pomieszczenia policji, świetlica w której prowadzone będą zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz seniorów, centrum doradztwa prawnego oraz inne pomieszczenia służące poprawie obsługi interesantów. Znajdą się tam również pomieszczenia dla pracowników Urzędu Gminy do obsługi interesantów. Koszt inwestycji to ponad 6,1 mln zł, z czego 2,3 mln zł dofinansuje samorząd województwa mazowieckiego.

Wymiana czynników grzewczych wraz z montażem instalacji odnawialnych źródeł energii w gminach Korczew i Jabłonna Lacka

Realizacja projektu zakłada likwidację indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych i zastąpienie ich źródłami o wyższej sprawności wytwarzania ciepła, które charakteryzują się przy tym redukcją emisji CO2. Całkowity koszt inwestycji to 5 mln zł z czego samorząd Mazowsza przekaże ponad 1 mln zł.

Przebudowa budynku komunalnego na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy w Kosowie Lackim

W ramach inwestycji na potrzeby miasta przebudowany zostanie budynek komunalny. Aktualna siedziba urzędu mieści się w starym kilkudziesięcioletnim budynku, a warunki pracy są trudne i niekomfortowe. Dzięki wsparciu samorządu województwa w wysokości 1,2 mln zł obiekt komunalny zostanie przebudowany i zaadaptowany na lokal urzędu.

Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Skrzeszew

Budynek składa się z dwóch części. W jednej jest garaż na potrzeby jednostki OSP, a w drugiej świetlica wykorzystywana do celów kulturalno-rozrywkowych. W ramach inwestycji wokół budynku ułożona zostanie kostka betonowa, wykonane będzie ogrodzenie panelowe i termomodernizacja ścian. Wymienione zostaną również drzwi i parapety oraz powstanie nowa podłoga. Remont będzie obejmował również ściany i sufity oraz sanitariaty w budynku świetlicy. Koszt inwestycji to blisko 600 tys. zł z czego samorząd województwa mazowieckiego przekaże ponad 357 tys. zł.

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony