Informacje prasowe

Kolejne wsparcie dla strażaków z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego!

Przedstawiciele samorządu województwa z beneficjentami.jpg Autor: Szymon Wykrota

Dzięki dofinansowaniu samorządu Mazowsza jednostki OSP z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego kupią niezbędny sprzęt specjalistyczny i wozy bojowe. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel prawie 600 tys. zł. Dziś umowy z beneficjentami podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski. W wydarzeniu wziął udział również radny województwa Leszek Przybytniak.

10 jednostek OSP z dofinansowaniem

Dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnych” druhny i druhowie z jednostek ochotniczej straży pożarnej z powiatów grójeckiego, lipskiego, przysuskiego, radomskiego i szydłowieckiego zakupią specjalistyczny sprzęt, środki ochrony indywidualnej i zakupią lub wyremontują wozy bojowe. Radni województwa mazowieckiego przeznaczyli na ten cel prawie 600 tys. .

Wicemarszałek Rafał Rajkowski zauważa, że „Mazowsze dla straży pożarnych” to jeden z programów, z których samorządy lokalne korzystają najchętniej. – To już kolejne wsparcie dla druhen i druhów z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego. Wiemy, że samorządy lokalne liczą na naszą pomoc i chętnie z niej korzystają. A inwestowanie w jednostki OSP to dla nas zawsze dobrze wydane pieniądze.

Radny województwa Leszek Przybytniak zaznacza, że sejmik Mazowsza przeznaczył na ten cel prawie 600 tys. zł. – Z tej puli 140 tys. zł trafi do jednostek OSP z powiatu grójeckiego, a druhny i druhowie z powiatów lipskiego, przysuskiego, radomskiego i szydłowieckiego dostaną z budżetu województwa prawie 450 tys. zł na niezbędny sprzęt, środki ochronne czy remont samochodów gaśniczych.

Lista beneficjentów w załączonej informacji prasowej. 

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony