Informacje prasowe

Kto otrzyma „Białego Kruka”?

130zgloszen_IG_1080x1080.png Autor: arch. UMWM

Za nami posiedzenie kapituły konkursu dla dziennikarzy i mediów lokalnych. O „Białego Kruka” rywalizowało 131 prac, spośród których eksperci i autorytety z dziedzin dziennikarstwa, mediów i językoznawstwa wybrali najlepsze w pięciu kategoriach. Nagroda trafi też do „Dziennikarskiej Osobowości  Roku”. Zwycięzców poznamy 4 grudnia podczas I Kongresu Mediów Lokalnych.

Kapituła konkursu „Biały Kruk” oceniła i wybrała najlepsze materiały przygotowane przez dziennikarzy mediów lokalnych i regionalnych z całego Mazowsza.

– Podczas kilkugodzinnych obrad, po długiej dyskusji na temat zgłoszonych prac, podjęliśmy decyzje dotyczące nagród głównych i wyróżnień. Nie był to wybór prosty z uwagi na olbrzymią różnorodność zgłoszonych prac. Obok materiałów interwencyjnych znalazły się artykuły o dużej wartości społecznej, kulturalnej czy historycznej – podkreśla prof. dr hab. Janusz Włodzimierz Adamowski.

Ocenie poddano 131 materiałów zgłoszonych w pięciu kategoriach. Najwięcej prac nadesłano w kategoriach: artykuł na portalu informacyjnym – 44, artykuł prasowy – 42, materiał telewizyjny – 23. W kategorii materiał radiowy wpłynęło 12 prac, a w kategorii zdjęcie roku – 10. Oprócz tego kapituła wybrała „Dziennikarską Osobowość Roku”. Autorzy najlepszych prac otrzymają pamiątkową statuetkę i nagrody finansowe.

– Wpłynęło bardzo wiele wartościowych prac: teksty interwencyjne, społeczne, historyczne czy felietony. To pokazuje, jak olbrzymi potencjał mają media lokalne i jak znakomici dziennikarze w nich pracują. A nie jest to praca łatwa. Wymaga dużego zaangażowania, wkładu pracy i dyspozycyjności. Dlatego nasz konkurs jest formą docenienia warsztatu i misji dziennikarskiej – dodaje dr Marta Milewska.

Zwycięzców poznamy 4 grudnia podczas I Kongresu Mediów Lokalnych, który odbędzie się w Hotelu SKANSEN Conference & SPA na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Laureatom i wyróżnionym nagrody wręczy marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Kongresu Mediów Lokalnych.

Kapituła konkursu

Kapitule konkursowej przewodniczył prof. dr hab. Janusz Włodzimierz Adamowski, dziekan Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego w latach 2016–2024.

W jury znaleźli się też:

prof. dr hab. Jerzy Bralczyk (profesor nauk humanistycznych, były wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego);

dr Tomasz Miłkowski (przewodniczący Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej);

Sławomir Majcher (dyrektor Programu Trzeciego Telewizji Polskiej, Telewizja Polska SA w likwidacji);

Agnieszka Szydłowska (dyrektorka – redaktorka naczelna Programu Trzeciego Polskiego Radia SA w likwidacji);

Anna Banasik (szefowa działu społecznego w Polskiej Agencji Prasowej SA w likwidacji);

dr Łukasz Przybysz (pracownik na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego);

dr Marta Milewska (zastępca dyrektora Kancelarii Marszałka ds. Komunikacji Zewnętrznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie).

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony