Informacje prasowe

Motocykliści będą mogli zdawać egzamin na Bemowie

Motocyklista w pomarańczowej kamizelce prowadzi motor na placu manewrowym. Autor: arch. UMWM

Kursanci kategorii motocyklowych będą mogli zdać egzamin na prawo jazdy w WORD Bemowo. Na terenie Automobilklubu Polska powstał plac egzaminacyjny dla jednośladów. Co pozwoli na zwiększenie liczby egzaminowanych w Warszawie oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na mazowieckich drogach.

W efekcie wspólnych działań WORD Warszawa oraz Automobilklubu Polskiego od początku sierpnia br. przy ulicy Powstańców Śląskich 127 będą realizowane egzaminy w zakresie kategorii A, A2, A1 oraz AM. Została przygotowana nowoczesna i funkcjonalna infrastruktura egzaminacyjna dla motocykli.

Takie miejsce jest bardzo potrzebne – podkreśla sekretarz województwa Waldemar Kuliński. – WORD Bemowo rozpoczęło już zapisy na egzaminy na kategorie motocyklowe. Terminy zajęte są na najbliższe dwa tygodnie. To potwierdza zasadność utworzenia kolejnego miejsca egzaminacyjnego. Takie inicjatywy zawsze przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach oraz zwiększenia świadomości kierujących – dodaje sekretarz województwa, dyrektor urzędu marszałkowskiego w Warszawie.

Dotychczas egzaminy w zakresie kategorii motocyklowych (A,A2 i A1) oraz motorowerowej (AM) były organizowane wyłącznie na placu przy Odlewniczej. Z uwagi na potrzeby klientów oraz wzrastający udział w ruchu jednośladów, dyrektor WORD w Warszawie podjął działania zmierzające do uruchomienia kolejnej lokalizacji. Inicjatywa ta spotkała się z zainteresowaniem i współpracą Prezesa Automobilklubu Polskiego.

Szczególnymi adresatami oferty na Bemowie są kandydaci na kierowców kategorii AM prawa jazdy – zaznacza dyrektor WORD w Warszawie, Dariusz Marek Szczygielski. – Są to przyszli motorowerzyści zamieszkujący po lewej stronie Wisły. Dla nich ,,wyprawa” na ul. Odlewniczą wiąże się z koniecznością przeprawy przez jeden z mostów i stanowił często barierę utrudniającą uzyskanie wymarzonego uprawnienia.

WORD w Warszawie przeprowadza egzaminy państwowe na prawo jazdy w trzech lokalizacjach: Miejsce Egzaminowania nr 1 przy ul. Odlewniczej 8, Miejsce Egzaminowania nr 2 przy ul. Powstańców Śląskich 127 oraz Miejsce Egzaminowania nr 3 przy ul. Radarowej 1.

 

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony