Informacje prasowe

Otwarcie Muzeum Puszczy Kampinoskiej

Otwarcie Muzeum Puszczy Kampinoskiej Autor: arch. UMWM

Muzeum Puszczy Kampinoskiej w Granicy (gm. Kampinos) już po remoncie! Modernizacja placówki kosztowała 6,8 mln zł i była możliwa m.in. dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, który przekazał na ten cel 3,8 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020.

Muzeum Puszczy Kampinoskiej jest częścią Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego Kampinoskiego Parku Narodowego w Granicy (gm. Kampinos). To unikalny w skali Mazowsza cenny przykład drewnianej architektury leśnej okresu międzywojennego, znajdujący się w sąsiedztwie obszaru ochrony ścisłej z ponad 150-letnim drzewostanem.

Marszałek Adam Struzik podkreśla, że dzięki inwestycji urokliwa dawna leśniczówka i zabudowania gospodarcze dostosowane zostały do celów dydaktycznych i jeszcze bardziej zyskały na atrakcyjności turystycznej.

– Puszcza Kampinoska to nie tylko największa i najbogatsza ostoja dzikiej przyrody na Mazowszu, znajdują się tu także liczne pamiątki polskiej historii i kultury, dlatego tak ważne jest, by wspierać takie inwestycje. To nasze wspólne dobro i ważna część naszego mazowieckiego dziedzictwa kulturowego.

Kompleksowa rewitalizacja obiektów leśnej architektury drewnianej na terenie Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego została wykonana z zachowaniem zabytkowego charakteru obiektu. Prace obejmowały remont trzech budynków – urzędu leśnego, kasjerówki i stróżówki, a także budowę sanitariatów oraz zagospodarowanie terenu i urządzenie nowej ekspozycji muzealnej. Obiekt ma służyć promowaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu, promocji folkloru i dziedzictwa wsi mazowieckiej.

Na realizację inwestycji, która kosztowała 6,8 mln zł, zarząd województwa mazowieckiego przeznaczył 3,8 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020.

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony