Informacje prasowe

Park Nauki Torus z nową drogą dojazdową, 300 tys. zł od samorządu Mazowsza na bieżnię lekkoatletyczną

Trzy osoby na hulajnogach Autor: arch. UMWM

Ciechanów zakończył budowę kolejnej drogi na osiedlu „Przemysłowe”. Do Parku Nauki Torus można dojechać od strony SP nr 7 nie tylko autem, ale też rowerem. Powstały miejsca parkingowe i nowe oświetlenie. Inwestycję uzupełniły nasadzenia drzew. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach kontynuacji prac obejmujących kompleksową modernizację ulic: Granicznej i Widnej, na co miasto otrzymało wsparcie od samorządu województwa w wysokości 4 mln zł. W otwarciu inwestycji wzięli udział: członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński i radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski. Podpisana została także umowa na dofinansowanie przez władze Mazowsza budowy bieżni lekkoatletycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Ciechanowie.

Łatwiejszy dojazd do Parku Nauki Torus

Na przeprowadzenie modernizacji ulic Granicznej i Widnej, w tym drogi dojazdowej do Parku Nauki Torus, władze Ciechanowa pozyskały 4 mln zł dofinansowania z autorskiego programu wsparcia samorządu Mazowsza „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego na rok 2020”. Jak zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, dzięki środkom z budżetu województwa, władze Ciechanowa konsekwentnie rozwijają i rewitalizują miasto.

– Władze Ciechanowa aktywnie pozyskują środki zewnętrzne, w tym także unijne i z budżetu województwa. Dziś widzimy kolejne efekty udzielanego przez nas wsparcia. Dzięki środkom unijnym Ciechanów odrestaurował wieżę ciśnień, przy niej stworzył zaplecze edukacyjne dla najmłodszych w postaci Parku Nauki Torus, a dzięki środkom z budżetu województwa możliwe było zapewnienie odpowiedniego nowego dojazdu do tego miejsca. Mam nadzieję, że na tym nie koniec i czekamy na kolejne realizacje.

Nowo wybudowana droga zapewnia dojazd do wieży ciśnień od strony ul. Granicznej i szkoły podstawowej. Do Parku Nauki Torus można dostać się samochodem lub jednośladem. Do szerokiej jezdni przylega ścieżka rowerowa, a pieszym udostępniono dwustronne chodniki. Między rondem przy ul. Granicznej, a parkiem nauki powstały też 23 miejsca postojowe. Teren oświetlono siedmioma energooszczędnymi lampami.

Ta inwestycja to kontynuacja modernizacji dróg, które w ostatnich miesiącach przy wsparciu samorządu Mazowsza wykonaliśmy na osiedlu „Przemysłowe”. Rozbudowa infrastruktury ma tutaj szczególne znaczenie, z uwagi na zlokalizowane obok dwie placówki edukacyjne: szkołę podstawową i park nauki powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Ciechanowie z nową bieżnią

 Dzięki dofinansowaniu z autorskiego programu wsparcia „Mazowsze dla sportu 2022” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Ciechanowie, już wkrótce powstanie bieżnia lekkoatletyczna ze skocznią w dal. Inwestycja zakłada budowę 4 torów, położenie nawierzchni oraz stworzenie podbudowy pod nawierzchnię asfaltobetonową lub betonową. Środki umożliwią także modernizację boiska wielofunkcyjnego przeznaczonego do gry w piłkę ręczną i koszykówkę. Zyska ono nową warstwę użytkową.

Jak zauważa radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski, każdy z nas chce w atrakcyjny sposób spędzić czas wolny, a przy okazji zadbać o swoją kondycję i zdrowie.

Dlatego, konsekwentnie już od kilku lat na całym Mazowszu rozbudowujemy bazę sportową przeznaczając na ten cel znaczne środki z naszego budżetu. Chcemy, aby takie obiekty były dostępne dla wszystkich, bez względu na to czy mieszkamy na wsi czy w dużym mieście. Tylko w tym roku zwiększyliśmy pulę środków z 30 do 41 mln zł tak, aby jak największa liczba projektów mogła zostać zrealizowana. Cieszę się, że w tym gronie znalazło się aż 26 inwestycji z subregionu ciechanowskiego – podkreśla radny.

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków dofinansowanie otrzyma aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł.

W regionie ciechanowskim wsparcie w wysokości 5,3 mln zł trafi do 26 inwestycji.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602,
kom. 510 591 974;
e-mail rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony