Informacje prasowe

Radomskie Vlogatorium już otwarte!

Wicemarszałek Rafał Rajkowski przemawia podczas otwarcia Vlogatorium Autor: arch. UMWM

Od dziś mieszkańcy subregionu radomskiego mogą korzystać z Mazowieckiego Laboratorium Nowych Mediów, które powstało w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu. Inwestycję zrealizowano w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, a koszt powstania studia to 600 tys. zł. Dziś w otwarciu Vlogatorium wziął udział wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Vlogatorium to nowoczesne studio, w którym można nie tylko tworzyć profesjonalne materiały audio i wideo, lecz także rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie nowych mediów. Jest ono wyposażone w niezbędny sprzęt oraz scenografię pozwalającą na przeprowadzanie wywiadów, dyskusji i debat, a także w studio wirtualne. Studio jest wyposażone w zaawansowane technologie, od fizycznej scenografii, przez studio wirtualne, po sprzęt do tworzenia profesjonalnych materiałów wideo i audio.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski podkreśla, jak ważne jest to, by mieszkańcy mieli dostęp do nowoczesnych technologii. – Chcemy, by mieszkańcy Radomia mieli do dyspozycji miejsce, w którym będą mogli oddawać się swoim pasjom, realizować kreatywne pomysły czy uczyć się nowych rzeczy i zdobywać kolejne umiejętności. Mazowieckie Laboratorium Nowych Mediów bez wątpienia będzie pełnić tę funkcję. Wiemy, że takie miejsce było potrzebne, zresztą sami mieszkańcy zabiegali o jego powstanie, zgłaszając ten pomysł do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Z oferty Mazowieckiego Laboratorium Nowych Mediów będą korzystać zarówno uczniowie, którzy mogą tam odbywać zajęcia z zakresu edukacji medialnej, jak i nauczyciele chcący uatrakcyjnić i wzbogacić zajęcia o materiały wideo lub podcasty. Oferta jest też skierowana do konsultantów i doradców metodycznych oraz pedagogów korzystających z form doskonalenia w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje z zakresu IT i nowych mediów.

Z Vlogatorium będą mogli korzystać również twórcy chcący zrealizować swoje pomysły i inicjatywy związane z mediami. Placówka jest otwarta dla seniorów i osób wykluczonych cyfrowo. Pod okiem ekspertów z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli wszyscy uczestnicy będą mogli zdobywać wiedzę o prawach autorskich, bezpiecznym korzystaniu z mediów i potencjalnych zagrożeniach.

W Mazowieckim Laboratorium Nowych Mediów wybudowano reżyserkę, powstała scenografia, wideowall i studio wirtualne. Vlogatorium wyposażono w komputery, sprzęt foto, audio i wideo, sprzęt do emisji. W pomieszczeniu zmodernizowano klimatyzację, ułożono nową podłogę, zamontowano system oświetlenia Koszt realizacji inwestycji to 600 tys. zł. Środki pochodzą w całości z budżetu województwa mazowieckiego.

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony