Informacje prasowe

Rehabilitacja dzieci w nowej siedzibie

IMG_20220901_133737.jpg Autor: MSS w Radomiu

Za nami uroczyste otwarcie nowej siedziby Zespołu Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w Radomiu. To długo wyczekiwana inwestycja, na realizację której samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył blisko 14,5 mln zł. W wydarzeniu wzięli udział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Od lat inwestycje w służbę zdrowia są jedną z największych i najważniejszych pozycji w budżecie województwa mazowieckiego. Tylko w tym roku na modernizacje i rozbudowy marszałkowskich szpitali władze regionu przeznaczyły 345 mln zł. W przyszłym będzie to blisko pół miliarda złotych.

Jak zauważa marszałek Adam Struzik, samorząd województwa realizuje obecnie wiele dużych i ważnych projektów zdrowotnych.

W szpitalu w Radomiu trwa budowa nowoczesnego SOR-u, a dziś oddajemy to, na co rodzice czekali od lat – nowoczesny, w pełni wyposażony budynek, w którym swoją siedzibę ma Zespół Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci. To bardzo ważne, by najmłodsi mieszkańcy Mazowsza nie tylko otrzymywali pomoc specjalistów na najwyższym poziomie, ale także byli leczeni w jak najbardziej komfortowych warunkach, które sprzyjają szybkiemu powrotowi do zdrowia. Nowa siedziba zakładu rehabilitacji bez wątpienia jest takim miejscem. Na realizację tej inwestycji przeznaczyliśmy prawie 14,5 mln zł – dodaje Adam Struzik.

Poza Zespołem Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w wyremontowanym obiekcie swoją siedzibę mają także dział techniczny i archiwum. Inwestycja polegała na wykonaniu robót związanych z zagospodarowaniem terenu, przebudową budynku dawnego sanepidu i dostosowaniem układu funkcjonalno-przestrzennego obiektu do potrzeb zakładu rehabilitacji dla dzieci. Zakres prac obejmował docieplenie stropodachu, wykonanie nowego pokrycia dachowego i elewacji, ocieplenie ścian, położenie nowych posadzek, postawienie ścianek działowych oraz montaż stolarki okiennej i drzwiowej.

Co ważne, nowy budynek rehabilitacji został stworzony tak, aby mali pacjenci dobrze się tu czuli. Powstał plac zabaw, teren wokół został zagospodarowany. Obiekt jest także dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jednym słowem zadbano o każdy szczegół. Nie mówiąc już o profesjonalnym sprzęcie, dzięki któremu specjaliści będą mogli prowadzić zajęcia na najwyższym poziomie – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Został także zakupiony sprzęt, w tym stoły rehabilitacyjne, urządzenia do elektroterapii i laseroterapii, wanny do masażu wirowego kończyn górnych i dolnych, urządzenie do masażu wibracyjnego z obiegiem zamkniętym, ultrasonograf, aparat do ultradźwięków z bezobsługową głowicą, aparat do fizjoterapii SIS, rotor Thera z biofeedbackiem, platformę stabilometryczną z oprogramowaniem VAST, pomoce logopedyczne, dydaktyczne, rehabilitacyjne i terapeutyczne, a także multimedialne programy logopedyczne i programy do terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Prace prowadzono w latach 2021-2022.

 Jak podsumowuje Bożenna Pacholczak, prezes zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, w 30-letniej historii Poradni Rehabilitacyjnej dla Dzieci nowa placówka jest trzecią z kolei, która spełnia najwyższe standardy usług świadczonych najmłodszym pacjentom.

Dzięki funduszom przyznanym przez samorząd województwa mazowieckiego udało się przebudować i wyposażyć dawną siedzibę sanepidu na rzecz Zespołu Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci, zapewnić komfort rehabilitowanym dzieciom i podnieść jakość pracy fizjoterapeutów. Dziękuję zarządowi województwa mazowieckiego, na czele z panem Adamem Struzikiem, za dostrzeżenie potrzeb naszego szpitala i spełnienie oczekiwań naszych pacjentów.

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony