Informacje prasowe

Samorząd Mazowsza dofinansuje inwestycje drogowe w powiecie zwoleńskim

23 05 26_Podpisanie umów_powiat zwoleński.jpg Autor: arch. UMWM

Drogi powiatowe nr 4506W Zwoleń-Sarnów i nr 4507W Jedlanka-Karczówka zostaną przebudowane. Będzie to możliwe dzięki decyzji radnych województwa mazowieckiego. Inwestycje otrzymają wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Łącznie to ponad 3,1 mln zł dofinansowania. Dziś umowy podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz starosta zwoleński Stefan Bernaciak.

W tym roku samorząd województwa realizuje aż 20 autorskich programów wsparcia, w ramach których samorządy lokalne z Mazowsza mogą otrzymać dofinansowanie na realizację ważnych inwestycji. Jak zauważa wicemarszałek Rafał Rajkowski, ich efekty możemy obserwować w całym regionie.

– Dziś podsumowujemy zeszłoroczny projekt realizowany w zwoleńskim szpitalu. Jest to również doskonała okazja do podpisania kolejnych umów, tym razem na infrastrukturę drogową. 

Blisko 2,3 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 4506W Zwoleń-Sarnów

Decyzją radnych województwa mazowieckiego powiat zwoleński otrzyma blisko 2,3 mln zł wsparcia. To środki na przebudowę odcinka drogi o długości 5,470 km w miejscowościach Czarnolas, Piątków i Bierdzież. Prace, w zależności od fragmentu, obejmą m.in. poszerzenie jezdni, wzmocnienie nawierzchni, poszerzenie i utwardzenie poboczy, odwodnienie jezdni, wykonanie zatok postojowych i peronów przystankowych, przebudowę skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminnymi, wykonanie zjazdów do posesji oraz pól, poziomego i pionowego oznakowania jezdni oraz wyznaczenie przejść dla pieszych. Inwestycja jest kluczowa przede wszystkim dla mieszkańców gmin Policzna, Zwoleń, Gniewoszów i Garbatka Letnisko. Umożliwi szybki dojazd do głównych traktów komunikacyjnych prowadzących do siedzib gmin i powiatu, a także usprawni połączenie z drogami krajowymi nr 12 i 79. Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu podróży, projekt zakłada zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu i usprawnienie dojazdu do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, które rocznie odwiedza około 28 tys. turystów.   

Koszt inwestycji: 8 403 610,86 zł

Kwota dotacji: 2 296 060,00 zł

Planowany okres realizacji: 2023 r.

Ponad 818 tys. zł na przebudowę drogi powiatowej nr 4507W Jedlanka-Karczówka

Przebudowa drogi powiatowej nr 4507W Jedlanka-Karczówka to kolejna inwestycja, która otrzymała wsparcie z budżetu Mazowsza. Projekt prowadzony będzie w miejscowości Jedlanka i dotyczy odcinka o łącznej długości 1100 mb. Jego celem jest polepszenie dostępności do zakładów usługowo-gospodarczo-produkcyjnych oraz gospodarstw rolnych. Droga ta stanowi ważne połączenie z drogami gminnymi oraz łączy drogę wojewódzką nr 787 z drogą krajową DK79. To również alternatywny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców północnej części gminy. Inwestycja wpłynie też na rozwój ruchu turystycznego w regionie. Sąsiedztwo Puszczy Kozienickiej oraz liczne szlaki turystyczne, w tym rowerowe, sprawiają, że ten cenny przyrodniczo teren jest chętnie odwiedzany przez miłośników natury i aktywnego odpoczynku.

Koszt inwestycji: 1 425 820,06 zł

Kwota dotacji: 818 016,00 zł

Planowany okres realizacji: 2024 r.

Poradnia ortopedyczna i pogotowie ratunkowe w Zwoleniu zyskały nowe pomieszczenia

Zakończyła się przebudowa pomieszczeń SPZZOZ w Zwoleniu na potrzeby poradni ortopedycznej i pogotowia ratunkowego. Na ten cel Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył ponad 500 tys. zł. w ramach zeszłorocznej edycji programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

 

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony