Informacje prasowe

Samorząd Mazowsza rozwija bazę sportową

Grafika Mazowsze dla sportu 2023

Boisko wielofunkcyjne w Zakroczymiu, skate park w gminie Nowa Sucha czy kort tenisowy w Długosiodle to kolejne inwestycje sportowe, które niebawem powstaną w naszym regionie. To efekt programu „Mazowsze dla sportu 2023”. Radni województwa zdecydowali o wsparciu 219 projektów łączną kwotą 50 mln zł.

Jak zauważa marszałek Adam Struzik, ten program daje samorządom duże możliwości. – Każda gmina ma inne potrzeby inwestycyjne. Jesteśmy tego świadomi. Dlatego tworząc ten program, nie ograniczaliśmy naszego wsparcia do konkretnego typu działań. W rezultacie samorządy mogą otrzymane wsparcie przeznaczyć na wybudowanie zupełnie nowych obiektów sportowych albo tchnąć nowe życie w istniejące boiska czy hale sportowe.

To już szósta edycja programu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tylko w ubiegłym roku dzięki wsparciu mazowieckiego sejmiku udało się zrealizować prawie 200 inwestycji. W tym roku dojdą kolejne – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. – Popularność programu przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. W tej edycji rozpatrzyliśmy aż 273 wnioski. Ostatecznie wybraliśmy 219 najlepszych, które wesprzemy kwotą aż 50 mln zł.  Świadczy to nie tylko o dużych potrzebach inwestycyjnych, ale też o ogromnym zaufaniu, jakim lokalne samorządy nas obdarzają. Wiedzą bowiem, że na naszą pomoc mogą zawsze liczyć.

W ramach programu „Mazowsze dla sportu 2023” gminy i powiaty z województwa mazowieckiego mogły ubiegać się o środki na budowę, przebudowę, modernizację i remont obiektów sportowych, w tym m.in. hal i wielofunkcyjnych boisk sportowych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptracki, street workout, placów sportowo-rekreacyjnych).

Krzysztof Strzałkowski, przewodniczący sejmikowej Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej, przewodniczący klubu radnych Koalicja Obywatelska zwraca uwagę, że w okresie postpandemicznym ten program nabiera szczególnego znaczenia. – Dzięki niemu możemy cieszyć się możliwością niczym nieograniczonej aktywności fizycznej jako świetnego sposobu na aktywny odpoczynek i lepszą kondycję, ale i na poprawę stanu swojego zdrowia  Chcemy, aby na Mazowszu było jak najwięcej atrakcyjnych, ogólnodostępnych miejsc, które przyciągną i zachęcą młodzież, dzieci, rodziców czy seniorów do aktywności fizycznej, do rozwijania talentów sportowych i rekreacji, zarazem sprzyjając integracji lokalnych społeczności.

Lista dofinansowanych projektów w załączniku.

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony