Informacje prasowe

Samorząd Mazowsza wspiera meliorację w subregionie radomskim

Trzech mężczyzn stoi na tle ścianki promocyjnej i trzymają czek

Ponad 800 tys. zł z budżetu województwa mazowieckiego trafi do 15 spółek wodnych z subregionu radomskiego. Wsparcie umożliwi przeprowadzenie niezbędnych prac związanych z udrażnianiem rowów melioracyjnych. Środki przyznane zostały w ramach programu wsparcia realizowanego przez samorząd Mazowsza – Mazowsze dla melioracji. Dziś z beneficjentami podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Ponad 800 tys. zł z budżetu województwa mazowieckiego trafi do 15 spółek wodnych z subregionu radomskiego. Wsparcie umożliwi przeprowadzenie niezbędnych prac związanych z udrażnianiem rowów melioracyjnych. Środki przyznane zostały w ramach programu wsparcia realizowanego przez samorząd Mazowsza – Mazowsze dla melioracji. Dziś z beneficjentami podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski.

To kolejny program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski. – Nasze wsparcie to impuls do rozwoju i realizowania bardzo potrzebnych inwestycji, na które w budżetach samorządów czy organizacji takich jak spółki wodne po prostu brakuje pieniędzy. Mazowsze dla melioracji to program którego efekty odczujemy wszyscy. Bo dobrze zakonserwowane urządzenia melioracyjne, to mniejsze prawdopodobieństwo suszy czy podtopień, a tym samym szansa dla rolników na dobre plony.

Program Mazowsze dla melioracji realizowany jest po raz pierwszy. Na ten cel w budżecie województwa zarezerwowano 5 mln zł. W ramach naboru wpłynęło 166 wniosków na zadania związane z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych. Finalnie wsparcie samorządu Mazowsza trafi do 61 spółek wodnych z regionu, które otrzymają w sumie ponad 4 mln zł. Wśród beneficjentów programu jest 15 spółek wodnych z subregionu radomskiego, które otrzymają łącznie ponad 800 tys. zł wsparcia. Lista beneficjentów poniżej.

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony