Informacje prasowe

Samorząd Mazowsza wspiera meliorację w subregionie siedleckim

Osoby siedzące przy stole podpisują dokumenty Autor: UMWM

Ponad 1,5 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego trafi do 17 spółek wodnych z subregionu siedleckiego. Wsparcie umożliwi przeprowadzenie niezbędnych prac związanych z udrażnianiem rowów melioracyjnych. Środki przyznane zostały w ramach programu wsparcia realizowanego przez samorząd Mazowsza – Mazowsze dla melioracji. dziś umowy z beneficjentami podpisała członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

To kolejny program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego podkreśla członkini zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska. – Wsłuchujemy się w głos lokalnych społeczności i samorządowców, którzy najlepiej wiedzą, jakiej pomocy najbardziej potrzebują. Ten program jest tego doskonałym przykładem. Spółki wodne, a na Mazowszu mamy ich blisko 250,  odpowiadają za właściwe funkcjonowanie urządzeń melioracyjnych, ale z racji specyficznej formy działalności realizują swoje zadania bazując przede wszystkim na środkach finansowych pochodzących ze składek. Takie zaplecze finansowe nie gwarantuje pełnej skuteczności.  Wsparcie zewnętrzne to często jedyna możliwość na realizację planów.

Program Mazowsze dla melioracji realizowany jest po raz pierwszy. Na ten cel w budżecie województwa zarezerwowano 5 mln zł. W ramach naboru wpłynęło 166 wniosków na zadania związane z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych. Finalnie wsparcie samorządu Mazowsza trafi do 61 spółek wodnych z regionu, które otrzymają w sumie ponad 4 mln zł. Wśród beneficjentów programu jest 17 spółek wodnych z subregionu siedleckiego, które otrzymają łącznie ponad 1,5 mln zł wsparcia. Lista beneficjentów poniżej.

 

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony