Informacje prasowe

Samorząd Mazowsza wspiera rozwój obszarów wiejskich oraz koła gospodyń wiejskich w powiecie garwolińskim

fot 15.jpg

10 mln zł z UE władze regionu przeznaczą na rozwój obszarów wiejskich w ramach PROW 2014-2020 w powiecie garwolińskim. Dodatkowo środkami z budżetu województwa zostaną dofinansowane 42 koła gospodyń i organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu. Dziś umowy z beneficjentami podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.

Jak podkreśla członkini zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska, sejmik Mazowsza przeznacza środki na wsparcie zarówno tych dużych jak i niewielkich, ale równie ważnych dla mieszkańców inicjatyw.

Wspieramy realizację wielomilionowych inwestycji, ale także i mniejsze przedsięwzięcia. Rozwój wsi to nie tylko budowa dróg, wodociągów, kanalizacji czy wsparcie rolników, ale także projekty związane z rozwojem kół gospodyń i lokalnych organizacji czy te wspierające integrację mieszkańców, zwiększanie aktywności i szeroko pojęty komfort życia. 

Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego zaznacza, że wsparcie z UE i środki z budżetu województwa pomogą w rozwoju obszarów wiejskich i wesprą działania kół gospodyń
w powiecie garwolińskim.

– Dziś podpisaliśmy umowy na blisko 10,3 mln zł. Pieniądze pomogą w budowie i rozbudowie oczyszczalni ścieków w gminach Wilga i Sobolew w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a środki z budżetu województwa pozwolą m.in. na zakup sprzętu i wyposażenia świetlic wiejskich, organizację kolejnych lokalnych wydarzeń i warsztatów, aktywizację kobiet i wiele innych interesujących inicjatyw. Koła gospodyń wiejskich budują lokalną społeczność, dlatego warto wspierać ich rozwój – dodaje.

2 inwestycje ze wsparciem w ramach PROW 2014-2020

W ramach wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 samorząd Mazowsza przeznaczy łącznie 10 mln zł na 2 inwestycje w powiecie garwolińskim.

  • Gmina Wilga otrzymała 5 mln zł na rozbudowę oczyszczalni ścieków wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Celejów;
  • Gmina Sobolew otrzymała 5 mln zł na budowę oczyszczalni ścieków komunalnych oraz sieci kanalizacyjnej w miejscowości Gończyce w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Celem projektu jest poprawa warunków życia mieszkańców obszarów wiejskich.

42 koła gospodyń wiejskich i organizacje pozarządowe w powiecie garwolińskim z dofinansowaniem

Wsparcie od samorządu województwa mazowieckiego w wysokości blisko 272 tys. zł otrzymają 42 organizacje z powiatu garwolińskiego. Tylko w tym roku na całym Mazowszu dofinansowane zostaną aż 834 inicjatywy kół gospodyń wiejskich na łączną kwotę ponad 5,4 mln zł.

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony