Informacje prasowe

Samorząd Mazowsza wspiera spółki wodne

Mazowsze dla melioracji_ogólna_1.jpg

Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy ponad 8,7 mln zł na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych. Wsparcie trafi do 121 spółek wodnych. Środki zostały przyznane w ramach programu „Mazowsze dla melioracji”.

Konserwacja urządzeń melioracyjnych, odmulanie czy wykaszanie dna rowów – to przykłady zadań, które otrzymały dofinansowanie samorządu województwa w ramach programu „Mazowsze dla melioracji”. Marszałek Adam Struzik zwraca uwagę na to, że takie działania są podstawą racjonalnego gospodarowania wodą.

– Spółki wodne muszą dbać o stan sprzętu oraz regularnie porządkować rowy melioracyjne. Ma to kluczowe znaczenie w przeciwdziałaniu skutkom suszy, ale też w ograniczaniu lokalnych podtopień i zalewania pól. W tym roku uda nam się pomóc 121 spółkom.

Wsparcie samorządu Mazowsza trafi do 121 spółek wodnych z całego województwa, które otrzymają w sumie ponad 8,7 mln zł na zadania związane z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych.

– To głównie środki na odmulanie rowów, wykaszanie dna i skarp czy karczowanie. Co ważne, wszystkie spółki, które złożyły poprawne formalnie wnioski, otrzymały dofinansowanie – wskazuje Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Lista beneficjentów w załączeniu.

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony