Informacje prasowe

Sejmik Mazowsza przekaże 2,5 mln zł na zbiorniki wodne

Przedstawiciele samorządu województwa i beneficjenci z czekiem Autor: Michał Słaby

Samorząd województwa pomoże w realizacji kolejnych projektów. Mazowieckie gminy z regionów siedleckiego i ostrołęckiego na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji otrzymały łącznie 2,5 mln zł. Dziś umowy z beneficjentami podpisali marszałek Adam Struzik i członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

W tym roku samorząd województwa realizuje 22 autorskie zadania i programy wsparcia, w ramach których gminy i powiaty mogą otrzymać dofinansowanie na wykonanie inwestycji ważnych dla rozwoju lokalnych społeczności.

– Na realizację programów wsparcia przeznaczyliśmy rekordowy miliard złotych. Od początku roku podpisujemy umowy z lokalnymi samorządami, dzięki czemu wiele z inwestycji już się rozpoczęło. Tym razem wsparcie trafi do gmin: Platerów, Karniewo, Kotuń, Paprotnia, Skórzec, Wodynie, Zbuczyn, Bielany, Repki, Sokołów Podlaski, Sterdyń, Liw. Środki zostaną przeznaczona na małą retencję – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Przebudowa dróg dojazdowych

Radni Mazowsza przyznali dotacje na zadania związane z budową i renowacją zbiorników wodnych służących małej retencji (dawny FOGR). Wsparcie otrzymało 15 inwestycji. Na ten cel z budżetu województwa przeznaczono 2,5 mln zł.

Jak podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, to kolejne wsparcie dla samorządów lokalnych.

– Dzisiaj podpisaliśmy umowy na wsparcie 15 inwestycji z regionów ostrołęckiego i siedleckiego. Na ich realizację przeznaczyliśmy 2,5 mln zł. To środki na renowację, modernizację i oczyszczanie zbiorników wodnych.

Lista beneficjentów w załączonej informacji prasowej.

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony