Informacje prasowe

Środki unijne na modernizację sieci wodno-kanalizacyjnych w subregionie ostrołęckim

1.jpg Autor: arch. UMWM

Ponad 22 mln zł z UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trafi do siedmiu gmin z subregionu ostrołęckiego na poprawę gospodarki wodno-ściekowej. Umowy z beneficjentami podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.

Dofinansowane projekty dotyczą m.in. przebudowy i rozbudowy sieci wodociągowych, oczyszczali ścieków czy stacji uzdatniania wody.

  • Przebudowa i rozbudowa stacji wodociągowej w Wykrocie oraz budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Myszyniec3 711 901 zł dla gminy Myszyniec Celem projektu jest przebudowa i rozbudowa stacji wodociągowej w Wykrocie oraz budowa 14 przydomowych oczyszczalni ścieków.
  • Poprawa infrastruktury w zakresie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Krasnosielc – 4 170 668 zł dla gminy Krasnosielc. Celem projektu jest przebudowa stacji uzdatniania wody wraz z budową studni głębinowej w miejscowości Drążdżewo Małe oraz budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Raki na terenie gminy Krasnosielc.
  • Rozbudowa i poprawa funkcjonowania gospodarki wodno-ściekowej w gminie Baranowo – 2 471 734 zł dla gminy Baranowo. Celem projektu jest przebudowa i wyposażenie oczyszczalni ścieków oraz przebudowa stacji uzdatniania wody na terenie gminy wiejskiej Baranowo.
  • Przebudowa budowlana i technologiczna gminnej oczyszczalni ścieków w miejscowości Somianka-Parcele, rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowości Popowo-Parcele oraz rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowościach Wólka Somiankowska-Somianka – 3 000 000 zł dla gminy Somianka. Celem projektu jest przebudowa budowlana i technologiczna gminnej oczyszczalni ścieków w miejscowości Somianka-Parcele, rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowości Popowo-Parcele oraz rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowościach Wólka Somiankowska-Somianka.
  • Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz budowa sieci wodociągowej w miejscowości Zabrodzie – 3 538 320 zł dla gminy Zabrodzie. Celem projektu jest budowa sieci wodociągowej o długości 0,4545 km w miejscowości Zabrodzie na ul. Wolności, Chmielnej i Wł. St. Reymonta. Budowa, przebudowa i wyposażenie oczyszczalni ścieków w Zabrodziu polegać będzie na budowie bloku biologicznego.
  • Budowa Stacji Uzdatniania Wody wraz z ujęciami wody w msc. Jazgarka oraz budowa sieci wodociągowej w części północnej gm. Kadzidło – 4 509 076 zł dla gminy Kadzidło.
  • Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Wąsewo – Etap III – 805 000 zł dla gminy Wąsewo. Celem projektu jest rozbudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Trynosy – Osiedle i przebudowa stacji uzdatniania wody w Rząśniku Włościańskim.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony