Informacje prasowe

Studenci chcą praktykować u Marszałka

Praktyki u Marszałka.JPG Autor: arch. UMWM

Rozpoczęły się wakacyjne praktyki w urzędzie marszałkowskim. Tegoroczna edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem – wpłynęło ponad 320 zgłoszeń! Z tej grupy wyłoniono 47 praktykantów. Pierwsza tura właśnie rozpoczęła pracę.

Urząd marszałkowski organizuje wakacyjne praktyki od 2015 roku. To nie tylko okazja do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, lecz także szansa na rozwój kompetencji i zdobycie praktycznej wiedzy dzięki udziałowi w szkoleniach i webinariach.

„Praktyki u Marszałka” w liczbach

W dotychczasowych edycjach wzięło udział 521 praktykantów. Marszałek Adam Struzik zaznacza, że program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów.

– W ubiegłorocznej edycji zgłosiły się 163 osoby. W tej wpłynęły aż 322 zgłoszenia. To o dwa razy więcej niż w zeszłym roku! W sumie praktyki w urzędzie odbędzie 47 studentów. W pierwszej turze będzie to 24 praktykantów, w drugiej, która potrwa od 19 sierpnia do 27 września, przyjmiemy 23 studentów.

Najwięcej wniosków wpłynęło od studentów Uniwersytetu Warszawskiego (85), SWPS-u (56), Politechniki Warszawskiej (33), Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (31), Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (28) i Politechniki Warszawskiej (20). Najchętniej aplikowali studenci prawa (75), zarządzania (30), administracji (27) i psychologii (21).

Spośród jednostek organizacyjnych urzędu, w których można odbywać praktyki, największym zainteresowaniem studentów cieszyły się Wydział Legislacyjny (38 zgłoszeń) oraz Biuro Marki i Wizerunku (29 zgłoszeń).

Od kultury do ochrony zdrowia

To studenci decydowali, w którym departamencie, kancelarii czy delegaturze będą odbywać praktyki. A wybór realizowanych przez nie zadań jest duży. Od przygotowywania wydarzeń kulturalnych, przez wydawanie decyzji na wycinkę drzew, realizację projektów prozdrowotnych, po współpracę z zagranicą czy organizowanie konferencji prasowych. Studenci będą pracować pod okiem opiekunów, którzy wprowadzą ich w tajniki pracy urzędu, wezmą udział w szkoleniach i spotkaniach tematycznych z ekspertami.

Nie tylko w stolicy

Praktyki odbywają się nie tylko w siedzibach urzędu marszałkowskiego w Warszawie, lecz także jego delegaturach w Płocku i Ostrołęce. Potrwają 30 dni roboczych, czyli 210 godzin. Co ważne, oferowane przez urząd praktyki są płatne. Studenci będą je odbywać na podstawie umowy-zlecenia, a za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie w wysokości 5901 zł brutto.

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony