Informacje prasowe

W Szpitalu przy ul. Barskiej zostanie przeprowadzony długo oczekiwany remont

W Szpitalu przy ul. Barskiej zostanie przeprowadzony długo oczekiwany remont kapitalny budynków. Prace remontowe będą kosztować ok. 100 mln zł. Środki na ten cel zabezpieczył już sejmik Mazowsza. Modernizacja szpitala wymaga przeniesienia części działalności placówki do innych szpitali. Co ważne, na miejscu zostaną wszystkie obecnie funkcjonujące poradnie oraz nocna i świąteczna pomoc lekarska.

Odnowienie zużytej infrastruktury szpitala św. Anny to konieczność. Budynki szpitalne powstały w 1952 r. i od przeszło 40 lat nie przechodziły gruntownej modernizacji. Niestety, konsekwencją złego stanu budowlano-technicznego infrastruktury jest zły stan epidemiologiczno-sanitarny, co w przypadku placówki służby zdrowia jest nieakceptowalne. Świadczą o tym kolejne decyzje i zalecenia sanepidu.

Celem modernizacji będzie więc dostosowanie pomieszczeń i urządzeń szpitala do obowiązujących wymagań prawnych, sanitarno-epidemiologicznych i poprawa jakości świadczonych usług. Remont pozwoli też poszerzyć ofertę o niezwykle potrzebną w Warszawie opiekę długoterminową - nowoczesny zakład opiekuńczo-leczniczy

Prace remontowe będą prowadzone zarówno w budynku C jak i A. Aby modernizacja na tak szeroką skalę mogła się rozpocząć, niezbędne jest  przeniesienie części działalności szpitala do innych placówek. Dlatego od 1 stycznia 2025 r. Oddział Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej zostanie przeniesiony do ATTIS-u na ulicę Górczewską (filia szpitala bródnowskiego), a Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej do samego szpitala bródnowskiego. Część kontraktu z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej będzie realizował STOCER w Konstancinie-Jeziornie. Natomiast w dotychczasowym i niezmienionym kształcie będą działać oddziały Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologii i Gastroenterologii oraz Rehabilitacyjny. 

Co ważne, w szpitalu na Barskiej zostają wszystkie obecnie funkcjonujące poradnie oraz nocna i świąteczna pomoc lekarska, a zatem opieka interwencyjna zostanie tu zabezpieczona i kontynuowana.

Plan był szeroko konsultowany z mazowieckim oddziałem NFZ, wojewodą mazowieckim i samorządem województwa. Zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2025 r.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony