Informacje prasowe

podpisanie umowy Wieniawa (3).jpg

Ponad 2,2 mln zł z Unii Europejskiej trafi do gminy na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Inwestycja oznacza realne korzyści dla podopiecznych, pracowników i interesantów wieniawskich instytucji. Dzisiaj umowę o dofinansowanie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Radomiu Dawid Ruszczyk i wójt gminy Krzysztof Sobczak.

Dbanie o środowisko naturalne, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii i zwiększenie komfortu korzystania z budynków użyteczności publicznej to główne założenia projektu, który zrealizuje gmina Wieniawa. Pomogą w tym środki pozyskane w ramach programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020 (RPO WM). Gmina przeznaczy fundusze europejskie na kompleksową modernizację energetyczną i termomodernizację w budynkach, w których swoje siedziby mają: Zarząd Gospodarki Komunalnej, Dom Opieki Seniora w Komorowie i Urząd Gminy Wieniawa.

W obiektach zostaną docieplone ściany zewnętrzne, wymienione okna i drzwi, będzie też zmodernizowane oświetlenie i instalacja centralnego ogrzewania, zostaną ocieplone stropodachy, będzie wykonany montaż instalacji fotowoltaicznych. Po przeprowadzeniu robót we wszystkich placówkach zmniejszy się zapotrzebowanie na energię elektryczną. Zostaną ograniczone koszty eksploatacji obiektów, zwiększy się również ilość energii wytwarzanej ze źródeł odnawialnych. Będzie cieplej, oszczędniej i nowocześniej.

 

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony