Zaproszenia

 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Strażacy Miesiąca stycznia i lutego nagrodzeni

  Maciej Smolak z OSP Otwock-Wólka Mlądzka to druh wyróżniony tytułem „Strażak Miesiąca” w styczniu, natomiast Arkadiusz Grotek z OSP Kostrzyń w gminie Wyśmierzyce z powiatu białobrzeskiego to druh, który zdobył ten tytuł w lutym. Wykazali się zaangażowaniem, profesjonalizmem i bohaterską postawą. W środę strażakom nagrody wręczy marszałek Adam Struzik.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Kolejne inwestycje ze wsparciem samorządu

  Sejmik Mazowsza przeznaczył ponad 8 mln zł na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych w regionie płockim oraz powiatach żyrardowskim i sochaczewskim. Natomiast ponad 4 mln zł, które trafią do siedmiu gmin z powiatów płockiego, ciechanowskiego i sierpeckiego, pozwolą na przebudowę i rozbudowę zbiorników wodnych. Samorząd Mazowsza przekaże też miastom Płock i Żyrardów 540 tys. zł na działania ograniczające niską emisję. Zawarta zostanie także umowa z gminą Bodzanów, która otrzyma wsparcie dla OSP Kanigowo. Ponadto zostaną otwarte wyremontowane odcinki dróg w powiecie płockim, na które samorząd województwa przekazał ponad 2,5 mln zł z programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. W jutrzejszych wydarzeniach wezmą udział marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Innowacyjne szafy lekowe w siedleckim szpitalu

  Dzięki kompleksowej informatyzacji Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach wprowadził Automatyczny System Dystrybucji Leków. Placówka usprawniła w ten sposób funkcjonowanie szpitalnej apteki. Było to możliwe dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu województwa mazowieckiego, który na realizację projektu w siedleckim szpitalu przekazał ponad 2,1 mln zł. Jutro placówkę odwiedzą członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Samorząd Mazowsza inwestuje w warszawskie pogotowie

  To będzie pierwszy taki obiekt w Europie. Na warszawskim Jazdowie powstanie Mazowieckie Centrum Edukacji Ratownictwa Medycznego. Przy placówce będzie nowoczesna stacja wyczekiwania karetek. Podczas prezentacji projektu stołeczne pogotowie odbierze 10 karetek zakupionych w ramach projektu COVID-19, zostanie też podsumowany rok 2023 w warszawskim „Meditransie”. W wydarzeniu wezmą udział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie Karol Bielski.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Sejmik Mazowsza wspiera seniorów z regionu siedleckiego

  Już jutro z radami senioralnymi z regionu siedleckiego spotkają się członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc. Podpisane zostaną także umowy na ponad 183 tys. zł wsparcia na inicjatywy podejmowane przez rady seniorów oraz zaprezentowany zostanie Dzienny Dom Opieki Medycznej w Siedlcach.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Zakończenie remontu Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu

  Dobra wiadomość dla mieszkańców Przasnysza! Zakończyły się trwające w budynku prace remontowe i mieszkańcy mogą już korzystać z odnowionego obiektu. W realizacji inwestycji pomógł samorząd województwa mazowieckiego, który na ten cel przeznaczył 4 mln zł z programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Jutro w otwarciu Miejskiego Domu Kultury weźmie udział marszałek Adam Struzik.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Otwarcie stacji uzdatniania wody w gminie Krasne

  Zakończyła się budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Pęczki-Kozłowo. Sejmik Województwa Mazowieckiego pomógł w realizacji inwestycji i przekazał na ten cel 2 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Jutro w otwarciu stacji wezmą udział marszałek Adam Struzik, radna województwa mazowieckiego Wiesława Krawczyk i władze gminy Krasne.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Seniorzy poćwiczą jazdę na Torze Modlin

  Doskonalenie umiejętności, nauka technik, ćwiczenie refleksu i edukacja, jak leki, alkohol oraz wiek mogą wpływać na bezpieczeństwo kierowania pojazdami, to elementy programu skierowanego do najmłodszych i starszych kierowców. Inicjatywa, która rusza już w środę, 3 kwietnia, organizowana jest przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej i sześć mazowieckich ośrodków WORD. Jutro w konferencji i inauguracji programu doskonalenia techniki jazdy dla seniorów weźmie udział członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.
Powrót na początek strony