Zaproszenia

 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Droga w Suskowoli otwarta po remoncie!

  6,4 mln zł kosztowała przebudowa 1,7-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 787 w Suskowoli. Inwestycję w całości sfinansował samorząd województwa mazowieckiego. Jutro wyremontowana droga zostanie oficjalnie oddana do użytku. W wydarzeniu udział wezmą marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Rafał Rajkowski, radni województwa Leszek Przybytniak i Tomasz Śmietanka oraz dyrektor MZDW Grzegorz Obłękowski i dyrektorzy rejonu drogowego Radom. Otwarcie drogi poprzedzi spotkanie z mieszkańcami Pionek oraz wizyta w pionkowskiej podstawówce w ramach akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Przedsiębiorcy z Mazowsza będą wykluczeni z programu Polska Wschodnia?

  Mazowsze w rozpoczynającej się perspektywie unijnej zostało dołączone do programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Władze samorządowe zabiegały o to od wielu lat. Jednak zasady konkursu przygotowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wykluczają ze wsparcia mazowieckich przedsiębiorców. Nie ma na to zgody władz województwa, które zwrócą się w tej sprawie m.in. do premiera oraz Komisji Europejskiej.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  19 ambulans dla pogotowia od samorządu Mazowsza i karetka noworodkowa dla szpitala wojewódzkiego od warszawskiego Meditransu

  To już 19 ambulans, który trafia do płockiego pogotowia w ciągu ostatnich czterech lat. Nowy pojazd będzie służył ratownikom medycznym stacjonującym w miejscu wyczekiwania w Gostyninie. Z kolei szpital wojewódzki otrzyma karetkę od stołecznego Meditransu. W przekazaniu pojazdów weźmie udział m.in. marszałek Adam Struzik.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Budowa Ośrodka Radioterapii w Płocku zgodnie z planem!

  Prace w Ośrodku Radioterapii mają się ku końcowi. Jutro efekty dotychczasowych prac sprawdzą marszałek Adam Struzik oraz dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku Stanisław Kwiatkowski.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  5 strażaków z Mazowsza otrzyma tytuł „Strażaka Miesiąca”

  Kolejni druhowie z tytułami „Strażaka Miesiąca”. Wyróżnienia otrzymają Mateusz Decewicz i Michał Pierzynowski z OSP Rząśnik, Paulina Brzezińska i Daniel Kowalski z OSP w Pabierowicach oraz Maria Gańsko z OSP w Górkach. Za bohaterską i profesjonalną postawę marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik wręczy im nagrody finansowe.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Budynki świetlicy wiejskiej i OSP w Boruczy przejdą termomodernizację. Tak Unia Europejska wspiera nasz region

  Inwestycja, która będzie realizowana na terenie gminy Strachówka, wpłynie na bezpieczeństwo i integrację mieszkańców Boruczy. Dzięki funduszom europejskim zostanie wyremontowany budynek, w którym swoją siedzibę ma Ochotnicza Straż Pożarna, a w wydzielonej sali znajduje się świetlica wiejska. Kompleksowa termomodernizacja jest bardzo potrzebną i długo wyczekiwaną inwestycją, na której skorzystają nie tylko druhowie, lecz także wszyscy mieszkańcy gminy. Co równie istotne, realizacja zadania ma wymiar ekologiczny.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Szkoła Podstawowa w Szymanowie i Teresiński Ośrodek Kultury otrzymały dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskich

  Dwa budynki użyteczności publicznej w gminie Teresin wkrótce przejdą termomodernizację. Realizacja projektu w Szkole Podstawowej w Szymanowie oznacza polepszenie warunków do nauki i pracy w tej placówce. Zmiany szykują się także w Teresińskim Ośrodku Kultury, który przejdzie remont w zakresie modernizacji systemu ogrzewania. Po zakończeniu prac obie placówki będą estetyczne, cieplejsze i bardziej oszczędne, ponieważ zmniejszą się generowane przez nie koszty ogrzewania.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Druhowie z powiatu sierpeckiego ze specjalistyczną odzieżą za 120 tys. zł! Pomaga samorząd województwa

  Jutro marszałek Adam Struzik spotka się z ochotnikami z powiatu sierpeckiego. Druhowie otrzymają umundurowanie bojowe, w tym hełmy z latarką, buty i rękawice strażackie. Koszt jednego zestawu to ponad 4 tys. zł. Łącznie strażacy otrzymają 30 zestawów o wartości blisko 120 tys. zł.
Powrót na początek strony