Zaproszenia

 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Całe Mazowsze pod wspólną flagą. Rusza kampania! oraz Kolejne inwestycje ze wsparciem Mazowsza

  Mazowsze ma swoją flagę. To biały orzeł bez korony na czerwonym tle. W przeddzień zbliżającego się Dnia Samorządu Terytorialnego władze regionu zachęcają – poznajmy swoją flagę, bądźmy z niej dumni i wywieśmy ją. Aby przybliżyć mieszkańcom symbol regionu, w całym województwie pojawiły się bilbordy przedstawiające flagę Mazowsza. Podczas konferencji prasowej członkinie zarządu odniosą się do dzisiejszych decyzji sejmiku dotyczących środków na budowę i rozbudowę infrastruktury sportowej oraz modernizacje strażnic OSP. Powiedzą o tym, ile i jakie projekty mogą liczyć na wsparcie z budżetu województwa.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Rusza budowa drugiego toru WKD

  Już w najbliższy poniedziałek odbędzie się uroczysta inauguracja budowy drugiego toru linii kolejowej nr 47 na odcinku Podkowa Leśna – Grodzisk Mazowiecki. Pociągi mają pojechać po nowym torze już w 2023 r. Koszt inwestycji to 150 mln zł, z czego 74,5 mln zł stanowią środki z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Inwestycje drogowe w subregionie radomskim ze wsparciem samorządu Mazowsza

  Przebudowa drogi powiatowej nr 1910W w miejscowości Bąkowa oraz modernizacja ul. Garszwo w Pionkach to inwestycje, które powstaną dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył prawie 1,8 mln zł w ramach instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Jutro umowy w tej sprawie podpisze wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz beneficjenci.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Mazowsze otwiera sezon turystyczny w Pułtusku

  W tym roku samorząd Mazowsza stawia na aktywny wypoczynek pod hasłem MAZO-przygody! Zachęca mieszkańców regionu do MAZO-podróży, nie tylko kolorowym MAZO-kamperem, delektowania się MAZO-smakami i rodzinnego spędzania czasu. Na jutrzejszym briefingu prasowym poznamy szczegóły nowej kampanii turystycznej samorządu województwa
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Mazowsze otwiera sezon turystyczny w Płocku

  W tym roku samorząd Mazowsza stawia na aktywny wypoczynek pod hasłem MAZO-przygody! Zachęca mieszkańców regionu do MAZO-podróży, delektowania się MAZO-smakami i rodzinnego spędzania czasu, zawsze MAZO-razem. Jutro o szczegółach nowej kampanii turystycznej samorządu województwa opowie marszałek Adam Struzik, a o wyjątkowych MAZO-miejscach dyrektorzy marszałkowskich instytucji kultury.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Za złotówkę do muzeum i teatru

  Mazowsze otwiera swoje instytucje kultury dla dzieci i młodzieży! Wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu mogą już odwiedzać marszałkowskie placówki za symboliczną złotówkę.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  W Iłży powstały tężnia solankowa oraz skatepark!

  Mieszkańcy Iłży mogą aktywnie korzystać z rozpoczynającego się sezonu letniego. Dzięki wsparciu z budżetu województwa mazowieckiego, przy Centrum Kultury i Turystyki powstały tężnia solankowa i skatepark. Samorząd Mazowsza dofinansował realizację obu inwestycji kwotą w sumie 234 tys. zł w ramach autorskich programów wsparcia. Jutro w uroczystym otwarciu obiektów weźmie udział wicemarszałek Rafał Rajkowski.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Nowa karetka dla szpitala w Płońsku

  Nowy ambulans transportowy trafi do płońskiego szpitala. To jedna z 91 karetek, które samorząd województwa mazowieckiego zakupił w ramach covidowego projektu unijnego. Pojazd przekażą marszałek Adam Struzik oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk.
Powrót na początek strony