Zaproszenia

 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  17,7 mln zł wsparcia dla powiatów siedleckiego i łosickiego

  Ponad 17,7 mln zł z UE władze Mazowsza przeznaczą na rozwój obszarów wiejskich w ramach PROW 2014-2020 w powiatach siedleckim i łosickim. Oprócz tego na wsparcie samorządu województwa mazowieckiego może liczyć 75 organizacji i KGW z tych powiatów. Jutro umowy z beneficjentami podpiszą członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Młodzieżowa rada Płocka dofinansowana przez samorząd Mazowsza

  „Mazowsze dla młodzieży” to nowy program samorządu województwa. Dzięki niemu gminy i dzielnice mogą uzyskać środki na rozwój pomysłów młodzieżowych rad, ale także samo ich utworzenie. Wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego trafi również do płockiej młodzieżowej rady. 4 tys. zł pomogą w organizacji konkursu wiedzy o Płocku. Już jutro umowę z władzami Płocka podpisze marszałek Adam Struzik.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Radioterapia w Płocku coraz bliżej. Kończy się pierwszy etap budowy

  Symbolicznym „zawieszeniem wiechy” zakończy się pierwszy etap budowy Ośrodka Radioterapii na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Samorząd województwa na powstanie ośrodka przeznaczył 80 mln zł. W uroczystości weźmie udział marszałek Adam Struzik oraz przedstawiciele szpitala i wykonawcy budowy.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Pierwszy żłobek w Pilawie i blisko 90 nowych miejsc w tamtejszym przedszkolu!

  Kolejnych 150 dzieci skorzysta z całodziennej opieki w Pilawie. W mieście powstał długo wyczekiwany przez mieszkańców żłobek dla 60 maluchów, a istniejące przedszkole zostało rozbudowane o nowe sale, które pomieszczą 89 przedszkolaków. Koszt inwestycji w większości pokrył samorząd województwa mazowieckiego przeznaczając na ten cel 3,8 mln zł. Jutro w otwarciu obiektu udział wezmą marszałek Adam Struzik oraz członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Samorząd Mazowsza wspiera rozwój obszarów wiejskich oraz koła gospodyń wiejskich w powiecie garwolińskim

  10 mln zł z UE władze regionu przeznaczą na rozwój obszarów wiejskich w ramach PROW 2014-2020 w powiecie garwolińskim. Dodatkowo z budżetu województwa zostaną dofinansowane 42 koła gospodyń i organizacje pozarządowe działające w na terenie powiatu. Jutro umowy z beneficjentami podpiszą członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Samorząd Mazowsza nagrodził muzea

  W konkursie „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” kapituła wyłoniła 29 laureatów i przyznała 18 wyróżnień za najlepsze wystawy, projekty otwarte i edukacyjne, najciekawsze wydawnictwa, a także projekty online. W środę dyrektorzy i przedstawiciele mazowieckich muzeów odbiorą nagrody z rąk marszałka Adama Struzika.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Kolejne młodzieżowe rady ze wsparciem Mazowsza

  „Mazowsze dla młodzieży” to nowy program samorządu województwa. Dzięki niemu gminy i dzielnice mogą uzyskać środki na rozwój pomysłów młodzieżowych rad, ale także samo ich utworzenie. Tym razem wsparcie trafi do kolejnych warszawskich dzielnic: Białołęka, Bemowo, Mokotów, Targówek, Ursus i Wilanów. Już jutro członkini zarządu województwa Elżbieta Lanc podpisze w urzędzie marszałkowskim umowy z beneficjentami.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Nowa remiza OSP w Majdowie

  Samorząd Mazowsza dofinansował modernizację budynku OSP w Majdowie. Blisko 700 tys. zł wsparcia pomogło m.in. w utworzeniu pomieszczenia dla strażaków oraz sali przeznaczonej do spotkań mieszkańców. Do obiektu dobudowano również dwa garaże, a całość wykończono. W poniedziałkowym otwarciu remizy wezmą udział marszałek Adam Struzik oraz wicemarszałek Rafał Rajkowski.
Powrót na początek strony