Zaproszenia

Już 8 czerwca Mazopiknik w Opinogórze

Opinogóra 1200px x 628px kopia.jpg

W Opinogórze Górnej odbędzie się Mazopiknik organizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji – od jarmarku, przez warsztaty, po występy artystyczne. Start o godz. 12.00.

Serdecznie zapraszamy

na Mazopiknik

8 czerwca (sobota) 2024 r.

na teren zielony przy ul. Norwida 4 w Opinogórze Górnej.

 

Uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w warsztatach, m.in. robienia lampionów w słoiku, domowych herbat czy ekokosmetyków.

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, pikniki są gwarancją dobrej zabawy, ale też doskonałą okazją do poznania Mazowsza i oferty instytucji kultury.  Podczas Mazopikników będzie można dowiedzieć się więcej o naszym regionie, jego kulturze, przyrodzie, historii i tradycjach. Nie zabraknie też lokalnych przysmaków i rękodzieła.

Władze Mazowsza zadbały również o najmłodszych uczestników zabawy, którzy z pewnością nie będą się nudzić. Przewidziano dla nich gry, zabawy i konkursy z nagrodami, pokazy iluzjonisty, malowanie twarzy czy plecenie warkoczyków. Mieszkańcy będą mogli też podszkolić swoje umiejętności taneczne.

Do wzięcia udziału w piknikach plenerowych organizowanych przez samorząd województwa zachęca Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w urzędzie marszałkowskim.  Przed nami imprezy plenerowe w całym regionie. Mazopikniki to przede wszystkim możliwość spędzenia czasu z rodziną. Przygotowaliśmy warsztaty, koncerty, a także miasteczko zdrowia, czyli miejsce, w którym będzie można porozmawiać ze specjalistami i wykonać podstawowe badania.

W miasteczku zdrowia będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich, a także wykonać m.in. pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenie poziomu cukru, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Zaplanowano naukę pierwszej pomocy przedmedycznej i opatrywania ran oraz prezentację ambulansu.

Wieczorem scenę przejmą artyści. O godz. 18.00 wystąpi Arleta Lemańska, a o godz. 19.00 gwiazda wieczoru – Jacek Stachursky.

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony