Zaproszenia

Strażacy miesiąca nagrodzeni

Kolejni druhowie z tytułem „Strażaków Miesiąca”! Jutro z ochotnikami z OSP w Siecieniu (powiat płocki) spotka się Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Serdecznie zapraszamy

na

wręczenie nagród Strażaka Miesiąca Maja

3 sierpnia (środa) 2022 r.
godz. 13.00

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
ul. Jagiellońska 26
sala konferencyjna na IV piętrze

 

Tytuł „Strażaka Miesiąca Maja” otrzymali druhowie Przemysław Sulkowski oraz Józef Mikołajczewski (OSP w Siecieniu, gm. Brudzeń Duży, pow. płocki), którzy zapobiegli wybuchowi rozgrzanych butli z gazem, ratując tym samym dobytek właściciela posesji, na terenie której wybuchł pożar.

9 maja br. przejeżdżając przez Myśliborzyce druhowie zauważyli dym wydobywający się z okna piwnicy jednego z budynków budynku. Natychmiast powiadomili prezesa OSP w Siecieniu, a także nawiązali kontakt z właścicielem budynku. Do czasu przybycia służb, przy pomocy węża ogrodowego stłumili płomienie, obniżając temperaturę wewnątrz budynku. Następnie weszli do środka zadymionej piwnicy skąd wynieśli cztery pełne butle z gazem, które następnie zaczęli schładzać. Dzięki ich postawie nie doszło do wybuchu, a przybyłe na miejsce jednostki ratunkowe mogły kontynuować dalsze działania.

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony