Jutro do sierpeckiego szpitala trafi pierwszy z 30 ambulansów kupionych przez samorząd województwa mazowieckiego przy udziale środków unijnych w ramach największego projektu zdrowotnego ostatnich lat. Medykom karetkę przekaże marszałek Adam Struzik.
Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości 210 tys. zł w Sierpcu powstaną nowe drogi. Środki z budżetu województwa pozwolą też zrealizować inwestycję ROD im. Marii Konopnickiej. Z kolei do gminy Mochowo trafi blisko 590 tys. zł na przebudowę ulic w Bożewie Nowym. Jutro umowy w tej sprawie podpiszą marszałek Adam Struzik, burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński i wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski.
Powiat żuromiński stawia na infrastrukturę drogową. Już niebawem dzięki dofinansowaniu samorządu Mazowsza w wysokości 4 mln zł przebudowana zostanie droga powiatowa relacji Swojęcin – Obręb – Jonne. W ramach inwestycji powstanie również most. W piątek umowę w tej sprawie podpiszą marszałek Adam Struzik oraz starosta żuromiński Jerzy Rzymowski.
Przebudowa drogi gminnej, remont strażnicy, budowa oświetlenia ulicznego czy termomodernizacja budynków ochotniczych straży pożarnych i świetlic wiejskich – to zadania, które będą realizowane na terenie miasta i gminy Drobin dzięki wsparciu samorządu województwa i Unii Europejskiej. Wysokość dofinansowania wyniesie w sumie blisko 1,7 mln zł. Jutro umowy podpiszą marszałek Adam Struzik oraz burmistrz Drobina Krzysztof Wielec.
Serdecznie zapraszamy na śniadanie prasowe w ogrodzie Pałacu w Korczewie.
W jego trakcie dowiemy się m.in., dlaczego warto wybrać na tegoroczny wakacyjny wypoczynek – Mazowsze. Po śniadaniu zaplanowano krótkie zwiedzanie pałacu, po którym wszyscy chętni udadzą się w rejs katamaranem po malowniczym Bugu.
Termomodernizacja sześciu szkół, trzech świetlic i budynku urzędu gminy to inwestycje, które niebawem będą realizowane na terenie subregionu ciechanowskiego. Pomogą fundusze unijne. Dzięki decyzji zarządu województwa mazowieckiego do gmin Joniec, Ojrzeń, Opinogóra Górna i Przasnysz trafi na ten cel w sumie ponad 5,8 mln zł unijnego wsparcia w ramach RPO WM 2014-2020. Jutro umowy w tych sprawach podpiszą marszałek Adam Struzik oraz beneficjenci.
Nowa jakość i komfort w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym. Zakończył się gruntowny remont oddziałów ginekologiczno-położniczego oraz noworodkowego wraz z intensywną terapią noworodka. Dzięki modernizacji są to dziś najnowocześniejsze oddziały w Polsce. Na realizację inwestycji samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył blisko 27 mln zł.
Urządzenie skweru w Niegowie, remont strażnic OSP Brańszczyk i OSP Słopsk, zakup nowego lekkiego specjalnego samochodu ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą dla OSP Somianka, termomodernizacja budynku OSP Udrzyn, remont i wyposażenie budynku komunalnego w Knurowcu, zagospodarowanie placów zabaw w Skorkach oraz przy szkole w Woli Mystkowskiej – to tylko kilka z 49 przedsięwzięć w powiecie wyszkowskim, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu województwa. Wysokość dotacji z budżetu Mazowsza wynosi ponad 1,1 mln zł. Dodatkowo gmina Rząśnik otrzyma unijne wsparcie w wysokości blisko 439 tys. zł w ramach PROW 2014-2020 na rozbudowę stacji uzdatniania wody w Starym Lubielu.