Zachęcamy do spędzenia tegorocznej majówki w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze! W programie m.in.koncert pt. „Dwa głosy… Jedno Serce”. Wykonawcy Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska wraz Maciejem Klocińskim zabiorą nas do Włoch, miejsca, które było ulubioną destynacją podróżniczą Zygmunta Krasińskiego.
Spotkanie autorskie z Jagodą Jakubowską-Opalińską wzbogacą interpretacje wybranych recenzji w wykonaniu Grażyny Zielińskiej i Marka Mokrowieckiego. Całość zostanie dopełniona muzycznymi akcentami – piosenkami w wykonaniu Magdaleny Tomaszewskiej, przy akompaniamencie Edwarda Bogdana (fortepian).
Zapraszamy na wystawę „Ludomir Benedyktowicz. 100-lecie śmierci”. Ekspozycja przybliża postać malarza i poety, prezentując jego prace pochodzące z prywatnych kolekcji rodzinnych z Warszawy i Krakowa, a także ze zbiorów muzeów.
Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza rodziny z dziećmi do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Niedziela w Muzeum. Tym razem centrum spotkania stanie się warsztat stolarski, a uczestnicy wcielą się w rolę prawdziwych rzemieślników.