Aktualności - edukacja i sport

 • Elżbieta Lanc pozuje do zdjęcia grupowego ze wszystkimi beneficjentami, którzy podpisywali umowy

  Blisko 15 inwestycji ze wsparciem samorządu Mazowsza

  Władze Mazowsza pomagają lokalnym samorządom w realizacji kolejnych inwestycji. Tym razem wsparcie trafi na realizację 8 inicjatyw rad senioralnych oraz 6 inwestycji sportowych.
 • Członek zarządu Elżbieta Lanc przemawia do zgromadzonych na rozdaniu nagród gości.

  Samorząd Mazowsza nagrodził opiekunów stypendystów

  By docenić pracę najlepszych nauczycieli, samorząd województwa organizuje konkurs „Opiekun Stypendysty Roku”. Wyróżniani są w nim nauczyciele, którzy opiekują się nagrodzonymi w mazowieckim programie stypendialnym dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Tym razem doceniono 23 pedagogów z całego Mazowsza.
 • Widok na uczestników rajdu rowerowego na starcie wyścigu.

  Kolarskie emocje w Radzyminie

  Trudne warunki pogodowe niestraszne amatorom szybkiej jazdy na rowerach górskich. W Radzyminie podczas LOTTO Poland Bike Marathon wzięło udział blisko 350 osób. Wydarzenie honorowym patronatem objął m.in. marszałek Adam Struzik.
 • Grafika ze zdjęciem lekarki oraz tekstem: sejmik zdecydował w Wołominie powstanie Medyczna Szkoła Policealna

  Wołomin będzie kształcił w zawodach medycznych

  Decyzją radnych województwa mazowieckiego w Wołominie powstanie Medyczna Szkoła Policealna, która będzie kształcić w zawodach z branż medycznej i pomocy społecznej. Łączny koszt utworzenia placówki to 5 mln zł.
 • Na zdjęciu spotkanie przy stole, na środku wicemarszałek Wiesław Raboszuk, po jego prawej i lewej stronie sześciu beneficjentów. W tle trzy kobiety.

  Uczniowie z mazowieckich szkół z szansą na lepszą edukację

  Fundusze europejskie wspierają rozwój edukacji. Dwie szkoły podstawowe z gminy Izabelin oraz cztery szkoły w Sulejówku zostaną doposażone w sprzęt komputerowy, oprogramowanie oraz pomoce cyfrowe.
 • Tłum ludzi zebranych na otwarciu Hali Widowiskowo-Sportowej w Grodzisku Mazowieckim.

  Hala w Grodzisku Mazowieckim otwarta!

  Można już korzystać z Hali Widowisko-Sportowej w Grodzisku Mazowieckim.
 • Trzech mężczyzn trzyma czek o wartości 700 tys. zł z przeznaczeniem na inwestycje w placówkach edukacyjnych na warszawskim Ursynowie.

  4 mln zł z budżetu Mazowsza dla ursynowskich szkół i przedszkola

  Dwie szkoły i przedszkole na warszawskim Ursynowie wkrótce będą odnowione. Pomoże samorząd województwa mazowieckiego, który na wsparcie placówek edukacyjnych w dzielnicy przekazał 4 mln zł.
 • Na zdjęciu stoją cztery osoby, od lewej dwóch mężczyzn, kobieta oraz mężczyzna. Od lewej dwóch mężczyzn i kobieta trzymają czek, a mężczyzna od prawej trzyma zieloną teczkę z herbem województwa mazowieckiego.

  Szkoła przy Niepołomickiej ze wsparciem samorządu Mazowsza

  Dobre wieści dla uczniów Zespołu Szkół nr 74 w Warszawie. Placówka zostanie rozbudowana. Pomogą środki z budżetu województwa mazowieckiego.
Powrót na początek strony