Aktualności - edukacja i sport

Dzieci pytają – członkowie zarządu odpowiadają

marszałek Adam Struzik  młodym mieszkańcem Mazowsza w swoim gabinecie Autor: fot. arch. UMWM

Śmiałe, odważne i zainteresowane zdobywaniem wiedzy – tak można powiedzieć o grupie dzieci, które dziś odwiedziły urząd marszałkowski.

Młodzi mieszkańcy regionu z pierwszej ręki mogli dowiedzieć się, na czym polega praca w samorządzie oraz czym zajmują się marszałek i jego zastępcy. Dzieci zostały zaproszone m.in. do sali posiedzeń zarządu województwa i gabinetów marszałków.

Po co są samorządy? Jaką rolę pełnią w Polsce? Kto wybiera radnych i lokalne władze? Co samorządy robią dla dzieci i młodzieży? – członkowie zarządu województwa oraz sekretarz województwa – dyrektor urzędu marszałkowskiego Waldemar Kuliński zasypani zostali wieloma pytaniami związanymi z pracą samorządowców.

– Na pytanie: kto chciałby w przyszłości zostać marszałkiem, jako pierwszy odpowiedział Janek i szybko zasiadł na moim fotelu. Najważniejsze to wiedzieć, czego się chce i do tego dążyć. Brawo, Janku! Do zobaczenia w samorządzie – o spotkaniu z dziećmi opowiada marszałek Adam Struzik.

Dzieci miały też możliwość sprawdzić czy osoby pełniące dziś ważne zawodowe funkcje pozostały wierne swoim dziecięcym pasjom.

– Będąc dzieckiem chciałam zostać lekarzem. Choć to marzenie się nie spełniło, to pasja pomagania pozostała i mogę ją realizować, jako samorządowiec, pracując na rzecz regionu i jego mieszkańców – odpowiedziała na jedno z pytań członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski opowiedział najmłodszym mieszkańcom regionu o wielu inicjatywach i działach samorządu Mazowsza skierowanych do najmłodszych mieszkańców regionu. – Wspieramy budowę nowoczesnych i bezpiecznych przedszkoli, szkół, boisk sportowych, kupujmy pomoce naukowe, przyznajemy stypendia dla najzdolniejszych uczniów, byście mogli uczyć się i rozwijać w dobrych warunkach i sięgać po swoje marzenia.

Dzieci odjechały ze stolicy z uśmiechami na twarzy, pełną dawką wiedzy i prezentami. Mamy nadzieję, że któreś z nich zdecyduje się być samorządowcem i pracować na rzecz swojej „małej Ojczyzny”.

Dzień dziecka tuż tuż

Jak mówią nasi najmłodsi mieszkańcy Mazowsza, 1 czerwca jest to jeden z najmilszych dni w roku, nie tylko ze względu na prezenty, ale przede wszystkim na to, że dorośli całą uwagę skupiają właśnie na nich. 

Już dziś wszystkim dzieciom z okazji zbliżającego się ich święta życzymy dużo radości i uśmiechu na twarzy, wspaniałych przyjaciół, powodzenia w nauce, rozwoju swoich pasji i talentów oraz wielu przyjemnych chwil. Niech rzeczywistość, jak i świat wyobraźni będą dla Was pełne kolorów, szczęścia i beztroski. Niech spełnią się Wasze najpiękniejsze marzenia i te wielkie, i te najmniejsze.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony