Aktualności - edukacja i sport

Jubileusz w Urlach

kobieta i mężczyzna pozują z dyplomem oprawionym w ramę Autor: arch. UMWM

Dwadzieścia lat obchodzi w tym roku Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach. Z tej okazji placówka została uhonorowana Medalem Pro Masovia.

– Młodzi ludzie zdobywają tu wiedzę i kwalifikacje, które są niezwykle cenne i potrzebne we współczesnym świecie. Zajęcia prowadzone są na wysokim poziomie, z naciskiem na praktyczne umiejętności. To gwarancja, że absolwenci szkoły są świetnie przygotowani do dalszego kształcenia oraz z łatwością odnajdą się na rynku pracy – powiedział podczas uroczystości marszałek Adam Struzik.

Liceum Ogólnokształcące w Urlach istnieje od 2002 roku. Szkoła kształci w klasach o profilach wojskowym, w tym lotniczym, policyjnym, a także w klasie ratownictwa medycznego. Przez lata ugruntowało swoją pozycję na rynku oświatowym i stało się znane nie tylko w powiecie, ale i w odległych miejscach kraju, z których przybywają uczniowie, by kształcić się w klasach mundurowych. Szkoła znajduje się w miejscowości letniskowej, daleko od zgiełku miasta, w otoczeniu sosnowych lasów, w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, co sprzyja nauce i zdrowiu.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony