Aktualności - edukacja i sport

Najlepsi w Wyścigu Dookoła Mazowsza

Peleton kolarzy jadący asfaltową drogą przez las. Na czele widać zawodnika Mazowsze Serce Polski Autor: fot. facebook Wyścigu Dookoła Mazowsza

65. kolarski Wyścig Dookoła Mazowsza wygrał zawodnik z HRE Mazowsze Serce Polski Marceli Bogusławski.

Meta ostatniego IV etapu wyścigu była w Kozienicach. Pierwszy na linię mety przyjechał Holender Jesper Rasch (Abloc CT), który zdobywając 10 sekund bonifikaty awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce na podium zajął Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).

Ostatni etap wyścigu Dookoła Mazowsza został rozegrany na wietrznej, 33-kilometrowej rundzie w Kozienicach, którą zawodnicy pokonywali pięciokrotnie. Na starcie stanęło osiem polskich ekip, w tym dwie formacje kontynentalne – Voster ATS Team i HRE Mazowsze Serce Polski, w barwach którego jechał lider wyścigu, Marceli Bogusławski, oraz trzeci kolarz klasyfikacji generalnej – Alan Banaszek.

Kolarze mieli do pokonania 165 km pętli wokół Kozienic. Rywalizacja toczyła się w bardzo szybkim tempie, choć w drugiej części kolarzom nieco przeszkadzał deszcz, na szczęście niezbyt intensywny.

Zwycięzcy pozostałych etapów

Najszybszy na trasie II etapu najszybszy był Oded Kogut z Reprezentacji Izraela. Drugie miejsce zajął Marceli Bogusławski, a trzeci był Martins Pluto (ABLOC CT). Kolarze ścigali się na blisko 175-kilometrowej trasie po Grodzisku Mazowieckim i okolicach.

Na III etapie Wyścigu Dookoła Mazowsza najlepszy okazał się ponownie Oded Kogut (Reprezentacja Izraela). Drugie podium zajął Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski), który pozostał liderem klasyfikacji generalnej oraz Jesper Rasch (ABLOC CT). Na tym odcinku zawodnicy ścigali się na rundach w okolicach Płońska. Trasa była płaska i mierzyła 164 kilometry