Aktualności - edukacja i sport

Turniej charytatywny

1A.jpeg Autor: fot. Arkadiusz Kalinowski

Na stadionie „Jastrzębia” w Żeliszewie Podkościelnym (gm. Kotuń, pow. siedlecki) odbył się charytatywny turniej piłki nożnej, który był częścią festynu zorganizowanego na rzecz ciężko chorego mieszkańca gminy.

Akcję wspierała Janina Ewa Orzełowska – członek zarządu województwa mazowieckiego.

W Żeliszewie Podkościelnym na lokalnym boisku sportowym odbył się charytatywny turniej piłki nożnej o Puchar Sołtysa wsi Koszewnica. Dochód z tego wydarzenia w całości został przeznaczony na leczenie jednego z mieszkańców gminy Kotuń. Kubuś z Gręzowa, w gminie Kotuń, urodził się w marcu br. z ciężką wadą serca. Zgodził się je zoperować tylko jeden lekarz w Polsce, a zabieg zakończył się sukcesem. Serce dziecka ma tylko jedną komorę i jeden przedsionek. Kontynuacja leczenia odbywać się ma za granicą i jest bardzo droga. Stąd też pomoc mieszkańców w celu zebrania środków dla chłopca.

Nie ważny był wynik, ani rywalizacja. Najważniejsza była pomoc dla rodziców Kubusia. Wspólnymi siłami, mieszkańcy gminy wsparli leczenie chłopca, który za parę lat sam będzie miał okazję podziękować swoim sąsiadom za pomoc.

- Tego typu wydarzenia napełniają mnie dumą. Cieszę się, że mieszkańcy Mazowsza wykazują się tak wielkim zaangażowaniem. Mały Kubuś jeszcze nie wie, jak wielkie wsparcie otrzymał od swoich sąsiadów. Ale gdy będzie już rozumiał wszystko, będzie niesamowicie wzruszony i wdzięczny za tę pomocpodkreślała Janina Ewa Orzełowska.  


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony