Gala wręczenia nagród „Biały Kruk”
Autor: Fot. Dariusz Ossowski
Ideą konkursu jest nie tylko wyróżnienie najlepszych materiałów, ale także docenienie pracy dziennikarzy, opisujących sprawy regionu. To dla nich zostanie zorganizowana uroczysta gala wręczenia nagród, która odbędzie się podczas III Kongresu Mazowieckich Mediów Lokalnych w Warszawie.
Przypomnijmy, że ocenie jury będą podlegały materiały dziennikarskie w kategoriach: tekst prasowy lub internetowy (materiał informacyjny, felieton, reportaż, wywiad), materiał audio, materiał wideo, książka – lokalna i regionalna literatura faktu, a także nagroda dla fotoreportera w kategorii „Zdjęcie roku” oraz nagrody specjalne dla dziennikarzy w kategorii: tematyka zdrowotna, tematyka kulturalno-oświatowa i tematyka historyczna. Ponadto jury przyzna nagrodę główną „Dziennikarska osobowość roku” oraz nagrodę „Młody talent dziennikarski” dla młodych dziennikarzy (do 30. roku życia lub z maksymalnie 3-letnim doświadczeniem zawodowym).
Prestiż nagrody podkreślają także unikatowe statuetki, które otrzymają laureaci: artystyczne formy wykonane w technice papersculpture (rzeźba z papieru) przez Pauliną Domagalską – absolwentkę Wydziału Malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Podczas gali laureaci w każdej kategorii otrzymają ponadto nagrody pieniężne w wysokości 5 tys. zł. Do autorów, którzy zajęli drugie miejsca trafi po 3 tys. zł, zaś do tych, którzy zajmą miejsce trzecie – 2 tys. W każdej z kategorii jury może też przyznać do trzech wyróżnień.
