Aktualności - kultura, promocja, turystyka

Już 6 lipca MAZOpiknik w Węgrowie

plakat Mazaopikniku w Węgrowie Autor: fot. arch. UMWM

Warsztaty, konkursy, miasteczko zdrowia, animacje taneczne, koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy – to wszystko czeka na uczestników kolejnego MAZOpikniku.

Serdecznie zapraszamy na MAZOpiknik w najbliższą sobotę w godzinach 12:00 – 20:00. Miejscem wydarzenia będzie Rynek Mariacki w Węgrowie

Moc atrakcji

Uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w warsztatach eko i zero waste, m.in. robienia lampionów w słoiku, domowych herbat czy ekokosmetyków.

Jak podkreśla członkini zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska, organizowane przez samorząd Mazowsza pikniki to gwarancja dobrej zabawy.

– Tym razem MAZOpiknik zawita do Węgrowa. Na mieszkańców, zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych, czeka mnóstwo atrakcji. Będzie można spróbować lokalnych przysmaków, wziąć udział w różnych ciekawych warsztatach i konkursach.

Władze Mazowsza zadbały również o najmłodszych uczestników pikniku, którzy z pewnością nie będą się nudzić. Przewidziano dla nich gry, zabawy i konkursy z nagrodami, pokazy iluzjonisty, malowanie twarzy czy plecenie warkoczyków. Mieszkańcy będą mogli też podszkolić swoje umiejętności taneczne.

Przyjemne z pożytecznym 

Do wzięcia udziału w piknikach organizowanych przez samorząd województwa zachęca Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w urzędzie marszałkowskim.

– MAZOopikniki to przede wszystkim możliwość spędzenia czasu z rodziną. Przygotowaliśmy warsztaty, koncerty, a także miasteczko zdrowia, czyli miejsce, w którym będzie można porozmawiać ze specjalistami i wykonać podstawowe badania.

W miasteczku zdrowia będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich, a także wykonać m.in. pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenie poziomu cukru, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Gwiazda wieczoru 

Wieczorem scenę przejmą artyści. Gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony