Aktualności - kultura, promocja, turystyka

MAZOpiknik w Radomiu

Plac przed sceną, na którym bawią się dzieci Autor: fot. arch. UMWM

Pierwszy piknik rodzinny organizowany przez samorząd Mazowsza za nami. W sobotę 25 maja na wspólną zabawę zapraszało Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu.

Wraz ze słoneczną pogodą przyszedł czas na dobrą zabawę! Okazją do niej są na pewno pikniki rodzinne organizowane z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. W pierwszym w tym roku MAZOpikniku w Radomiu uczestniczył wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM Izabela Stelmańska.

Dla każdego coś dobrego

MAZOpiknik jak zawsze obfitował w wiele atrakcji, które nie pozwoliły nikomu się nudzić. Goście muzeum już od godz. 12.00 mogli uczestniczyć m.in. w warsztatach robienia lampionów w słoiku, eco kosmetyków i pachnących zawieszek, a także w różnych grach, zabawach i konkursach z nagrodami. Były też pokazy iluzjonisty i animacje taneczne. Miłośnicy regionaliów na pewno byli zadowoleni z jarmarku wyrobów ludowych i produktów regionalnych. Można też było skorzystać z konsultacji ekspertów i znaleźć np. ciekawe atrakcje turystyczne, jak również... spróbować lokalnych przysmaków.

Szlachetne zdrowie

Nieodłączną częścią każdego MAZOpikników jest poradnictwo zdrowotne. Zainteresowani mogli pogłębić swoją wiedzę nt. zaburzeń odżywiania i uzależnień oraz nowotworach piersi i prostaty. Można też było zbadać poziom cukru, tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także zmierzyć objętość i pojemność płuc oraz przepływ powietrza. Ciekawi wyliczyli swój indeks BMI oraz wskaźnik WHR (stosunek obwodu talii do obwodu bioder). W strefie zdrowia można też było nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy, skorzystać z warsztatów terapii zajęciowej, a także zobaczyć, jak wygląda wewnątrz ambulans.

Po zakończeniu części piknikowej na scenie wystąpiła Arleta Lemańska oraz gwiazda wieczoru – Jacek Stachursky.

Zapraszamy do śledzenia naszego wydarzenia na FB@Mazowsze.serce.Polski – tam będą znajdować się wszystkie informacje na temat MAZOpikników.

Terminy następnych MAZOpikników:

  • 8 czerwca – Opinogóra Górna
  • 22 czerwca – gmina Rzewnie
  • 29 czerwca – Sierpc
  • 6 lipca – Węgrów
  • 20 lipca – Sanniki
  • 3 sierpnia – Siedlce
  • 10 sierpnia – Pułtusk
  • 24 sierpnia – Pionki
  • 7 września – Karczew

UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony