Aktualności - kultura, promocja, turystyka

„Słonecznym” nad morze

pociąg Słoneczny Autor: fot. arch. Koleje Mazowieckie - KM

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejna edycja dobrze znanego wakacyjnego połączenia Mazowsza z Pomorzem – pociągu „Słoneczny”.

Od momentu uruchomienia w 2005 r. cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku wyruszy na szlak już 22 czerwca w relacji Warszawa – Ustka – Warszawa.

Od poniedziałku do niedzieli

„Słoneczny” ponownie będzie kursował przez 7 dni w tygodniu na trasie Warszawa – Gdynia Główna – Ustka – Warszawa. Pierwszych pasażerów zabierze w podróż już 22 czerwca, a w ostatni kurs wyruszy 1 września. Start „Słonecznego” ze stacji Warszawa Zachodnia zaplanowany jest o godz. 6.40. Do Gdyni Głównej dotrze o godz. 10.21, z kolei do Ustki na godz. 12.22. W podróż powrotną wyruszy o godz. 14.03 i zakończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia o 19.42.

Dodatkowo – „Słoneczny – BIS”

Natomiast „Słoneczny – BIS”, kursujący między Warszawą a Trójmiastem, zostanie uruchomiony w innej formule niż w roku poprzednim. Wyjedzie na tory w dwóch terminach: 6-7 lipca w związku z festiwalem Open’er, a także w długi weekend sierpniowy, czyli 15 i 18 sierpnia.

Ile kosztują bilety?

Ceny biletów pozostają takie same jak w roku ubiegłym. Za bilet normalny w jedną stronę z Warszawy do Ustki zapłacimy 75 zł (bilet studencki: 36,75 zł), a do Trójmiasta 60 zł (bilet studencki: niecałe 30 zł).

Ponadto w tym roku również będzie obowiązywała oferta specjalna na przejazd na trasie Słupsk – Ustka. Minimalna cena biletu wg oferty dla relacji Ustka – Słupsk według taryfy normalnej wyniesie 7 zł, a maksymalna dla relacji Gdynia – Ustka – 27 zł.

Jak zwykle „Słoneczny” będzie kursował zestawiony z klimatyzowanych wagonów piętrowych. Sprzedaż biletów rozpocznie się 16 czerwca.

Pies i rower gratis

Przypominamy także, że w pociągu „Słoneczny” można nieodpłatnie przewieźć psa lub rower. Przy okazji podróży wakacyjnymi połączeniami Kolei Mazowieckich, spółka zachęca również do odwiedzenia i skorzystania ze zniżek u partnera akcji „Koleją do Kultury” – Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Więcej informacji o pociągu „Słoneczny”  

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony